Doporučujeme

Naučte se vybírat kvalitní bytový textil

Příjemný domov dotvářejí mnohdy zdánlivé drobnosti, ke kterým patří také bytový textil. Nejedná se pouze o koberce, záclony, ale například také o povlečení. To je důležitou součástí především ložnic. A protože v ložnici trávíme vlastně třetinu života, měli bychom si ji vybavit kvalitní postelí a povlečením. Levné ale velice příjemné povlečení je z krepu, bavlny nebo saténu.

Jeho vzhled zdobí unikátní vzory a na výběr je povlečení na jednolůžko, dvojlůžko i dětské povlečení. Náročnější zákazníci mohou zvolit luxusní povlečení s příměsí bambusového vlákna neméně luxusní povlečení z jemného bavlněného saténu či hladké bavlny. Nenáročné na údržbu je zejména krepové povlečení.

Náš tip: Hledáte něco na sebe? Ideálním materiálem pro oblečení do chladných dnů je warmkeeper. Často jej najdete pod názvem alpenfleece. Tento pružný materiál má z rubové strany jemné, chloupky, které vás i vaše děti zahřejí i v nejchladnějších dnech.

Přehoz na postel

Tento druh bytového textilu je nejen ozdobným prvkem ložnice, ale má i svůj praktický význam. Především chrání povlečení před ušpiněním a prachem. Přehoz na postel býval kdysi tradičním doplňkem ložnic, který se dnes opět dostává do povědomí hospodyněk. Uplatňuje se zejména v moderních menších bytech, kde jsou prostory určené ke spaní součástí otevřeného interiéru. Proto přehoz na postel dotváří celkový vzhled místnosti.

Dětské pokoje

Do dětského pokoje můžete pořídit veselé povlečení pro děti, které potěší nejrůznější kouzelné pohádkové motivy, nebo povlečení s mašinkou, požárníky či zvířátky. Nemenší radost jim určitě způsobí sedací Vak. V poslední době si tento perfektní doplněk do dětského pokoje, herny nebo studentského pokoje získal velkou oblibu. Umožňuje totiž pohodlné sezení, relaxaci a regeneraci celého těla, neboť jeho výplň se přizpůsobí tělu sedícího. Kvalitní jsou zejména sedací pytle z pevné polyesterové látky a různým potiskem, který má dlouhou trvanlivost. Všechny sedací vaky mají snímatelný povlak na zip a na vnitřním pytli uzavíratelný otvor na doplnění či odsypání náplně tvořené kuličkami.

Další bytový textil

Internetový obchod Dante nabízí také další bytový textil, kterým jsou záclony, závěsy, voály, deky nebo dekorativní polštářky. Všechny tyto doplňky vytvářejí příjemnou atmosféru a útulný domov. Například záclony jsou nenápadným a jemným doplňkem každé místnosti, ať už jsou hladké bez vzoru, vzorované, bílé nebo barevné.