Uncategorized

Modelujeme z keramiky

Modelování z keramiky se zpravidla provádí ručně bez použití forem. Proto je každý výrobek originálem a odlišuje se od ostatních. Může být vhodnou dekorací samostatně i ve skupinkách na poličce, na parapetu nebo například v květníku.

Modelováním z keramiky se zabývají některé dílny, které mají k dispozici vypalovací pec. Ovšem můžete se do této krásné práce pustit i sami. Keramika a nejrůznější výtvory z keramiky patří k nejstarším řemeslům, o čemž svědčí archeologické nálezy v nejrůznějších částech světa.

images (1)Při modelování z keramiky můžete popustit uzdu fantazii naplno. Vyrobit lze například malé placky, které mohou sloužit jako magnet nebo jako závěsná varianta s navázaným lýkem. Velikost magnetu je úměrná výrobku a bez problémů drží na magnetické ploše.

Oblíbená jsou různá zvířátka od berušek, motýlů, přes pejsky, kočičky, žáby, želvy, šneky až po slony pro štěstí. Populární jsou také magnetky či závěsy se znameními zvěrokruhu.

Pokud si netroufáte samy na modelování z keramiky, můžete si vybírat z bohaté kolekce nejrůznějších výtvorů, které vyrábějí šikovné ruce lidí v keramických dílnách. Na odbyt jdou například kypřítka hlíny v podobě žížal, zvířátek či listů s broučky atd. Jedná se o hezkou dekoraci a doplněk ke květinám. Kypřítko jednoduše zapíchnete do hlíny v květináči, kde bude zdobit a v případě potřeby jej prostě použijete k nakypření substrátu, který mnohdy trpí střídáním zálivky a sucha. Keramické výrobky mají výhodu ve své odolnosti vůči vlhkosti, takže jsou naprosto trvanlivé a nehrozí jejich uhnití jako u dřeva, či rezivění jako u kovových doplňků.

artist-ceramic-mia-casal-02

Zajímavé jsou také placky a závěsy s velikonoční či vánoční tematikou. Vybrat si můžete z různých tvarů, velikostí a barev, takže si svou domácí atmosféru můžete zpestřit podle své chuti. Jelikož jsou placky velmi lehké, můžete je bez obav zavěšovat na pokojové květiny nebo na větve vánočního stromku.

Z keramiky se však nemodelují pouze dekorativní doplňky, ale například také keramické hrnečky. Mohou mít nejrůznější zdobení a motivy, ale patrně nejvyhledávanější jsou hrnečky se znameními zvěrokruhu.