Doporučujeme

Matrace má na kvalitu života větší vliv, než si myslíte

Bolavá záda, bolesti hlavy, migrény, ztuhlost celého těla, únava, špatná nálada – to jsou jen některé příznaky nekvalitního spánku. Na nedostatečný a nekvalitní spánek si stěžuje více než polovina Čechů, na vině je mnohdy špatná matrace a polštář. Pokud se rozhodnete si svůj spánek zkvalitnit, měly by být ve vašem hledáčku české matrace.

Kvalitní matrace nemá vliv jen na fyzické zdraví

Člověk může očekávat, že kvalitní matrace je pro dobrý spánek životně důležitá, ale umí mnohem víc než jen to. Snižuje naši hladinu stresu a úzkosti, prospívá mysli i tělu a zlepšuje celkovou kvalitu našeho života

Způsob spánku je pro lidské tělo nezbytný, stejně jako povrch spánku. Aby byla záda chráněna, dokonalá plocha na spaní slibuje dobré držení těla, když spíme. Svaly a vazy našich zad se během spánku uvolňují a regenerují. Dobrá plocha na spaní zajišťuje, že je zajištěna přirozená křivka páteře a naše uši, ramena a boky jsou vyrovnané, i když se při spánku otáčíme.

Správná matrace může znamenat rozdíl mezi zdravým spánkem a bezesnou nocí. Dobrá matrace nabízí dokonalou rovnováhu mezi požadovaným komfortem a podporou, udržuje přirozené vyrovnání páteře a držení těla na místě, čímž výrazně zlepšuje kvalitu spánku.

Lidské bytosti jsou zvyklé spát na pevné podložce vedené dogmatem, že pevná podložka zajišťuje dokonalou oporu zad. Pravdou však je, že ideální plocha na spaní by měla být dokonalou kombinací pohodlí a podpory jedinečné pro každý typ těla a preference spánku. Často spotřebitelé kupují matraci na základě ústního podání. Slovo ujištění však může nabídnout klid mysli, ale ne klid páteři. Nesprávný povrch na spaní ovlivňuje držení těla a kvalitu spánku.

Široký výběr nejen matrací na purtex.cz zajistí dobrý spánek všem věkovým i váhovým kategoriím. Páry nebo rodiče sourozenců mohou využít výhodné akce matrace 1+1 a ušetřit tak nemalou finanční částku.