Létání s RC modely

Začínající i pokročilí modeláři mají skvělou příležitost rozšířit a vylepšit si svou sbírku modelů a získat informace o servisu a poradenství. Kamenná prodejna RC Káně v Hlinsku nabízí pestrý sortiment RC aut, RC letadel, RC vrtulníků, RC tanků a RC příslušenství souvisejícího s modelářstvím. Nejrůznější rc modely si můžete objednat také v ehopu, který nabízí i náhradní díly ke všem RC modelům, které zde najdete. Hlavní devizou nabídky eshopu je velice dobrý poměr cena/kvalita a možnost požádat o radu při výběru vhodného RC modelu, který bude vyhovovat právě vám.

Nejnovější drony

Současná technologie nabízí v porovnání se začátky modelářství skutečné technické lahůdky a také jednodušší ovládání. Například nejnovější rc kvadrokoptéry zvládne ovládat i váš syn, pro kterého může být tento model jedinečným dárkem k narozeninám nebo pod vánoční stromek. Kvadrokoptéra nebo dron s přenosem obrazu do mobilu nebo vysílačky je ukázkou špičkového modelářství, které si nic nezadá s profesionálními výrobky.

Zejména droni jsou v poslední době stále populárnější. Za vývojem ovšem poněkud pokulhává legislativa, takže jejich využití není zatím takové, jaké by mohlo být. V současné době je obrovská poptávka po RC kvadrokoptérách s přenosem obrazu FPV na telefonní zařízení. S přenosem obrazu na mobilní zařízení jsou ovšem prozatím problémy. Proto je dobré se nejprve poradit se zkušenými odborníky, kteří vám dokáží doporučit výrobek, který vás nezklame.

Rozhodně nelze doporučit RC kvadrokoptér s přenosem obrazu FPV na mobilní zařízení v cenové relaci 1500 – 3500 Kč, který je nabízen ve dvou variantách. Jedna přenáší obraz v reálném čase ale ve špatné kvalitě. V telefonu budete mít uložen reálný přenos, který je však při přehrávání nekoukatelný. U druhé varianty RC kvadrokoptér se obraz přenáší a ukládá z kamery na mobilní zařízení i na mikro SD kartu vloženou v kameře kvadrokoptéry. Vidět je ovšem pouze sekavý obraz. Dalším problémem je, že málo kvadrokoptér s FPV přenosem létá dobře.

Nejlepší výrobky

Lepší je pořídit si levnější stroj, který létá perfektně. Chcete-li dron s přenosem obrazu, lze doporučit drony od značky DJI. Skutečně kvalitní kvadrokoptéra s reálným přenosem na obrazovku na ovladači a výbornými letovými vlastnostmi je HAWK EYE HD dron. Velice kvalitními výrobky jsou také Dron RayLine HD Cam a zejména Ralyne HD Dron FPV, který má perfektní letové vlastnosti a velkou odolnost při karambolech. Přenos obrazu na monitor se neseká a funguje na vzdálenost až 100 metrů.