Doporučujeme

Kontaktní čočky dopřejí ostré vidění bez brýlí

Doslova převrat mezi moderními zdravotními pomůckami znamenal vynález kontaktních čoček. Jsou určeny k nasazení přímo na oční rohovku a slouží především ke korekci optických vad zraku.

700x700Čočka ohýbá světlo, které jí prochází a tak převrací obraz a zaostřuje jej na sítnici. Mozek potom převrací obraz do správné polohy. Kontaktní čočky mají také funkci ochrannou při některých očních onemocněních, nebo kosmetickou v případě změny barvy oka při použití barevné kontaktní čočky. Pro mnoho lidí jsou kontaktní čočky nepostradatelné, zejména v situacích, kdy mohou plnohodnotně nahradit brýle. Používají je například sportovci, ale i běžní lidé s různými očními vadami, kteří se například cítí handicapováni při nošení brýlí.

Málokdo si již dnes vzpomene, že vynálezcem gelových kontaktních čoček byl proslulý český vědec a vynálezce Otto Wichterle, který se začal myšlenkou na kontaktní oční čočky zabývat v 50. letech minulého století a definitivní podobu získaly jeho čočky až v roce 1961. Dnes používají kontaktní čočky milióny lidí po celém světě.

Barevné kontaktní čočky

400x400Vývoj umožňuje lidem toužícím po změně a po jiné barvě očí, i tuto donedávna neuskutečnou proměnu. Pokud chcete své okolí opravdu překvapit, můžete si pořídit barevné kontaktní čočky. Proměna vašeho pohledu vám zabere pár vteřin a můžete mít oči například v barvě svých vlasů. Až vás omrzí, stačí si vybrat jinou barvu. Výhodou je, že na trhu jsou dnes barevné kontaktní čočky dioptrické i nedioptrické. Až si některé z nich budete kupovat, nezapomeňte také na kvalitní roztok k jejich ukládání, neboť dobré vidění závisí na důkladné péči o kontaktní čočky.

Crazy čočky

Chcete-li své přátele na párty, diskotéce nebo maškarním bále opravdu šokovat, pořiďte si crazy čočky. S dioptrickými nebo nedioptrickými kontaktními očními čočkami překvapíte i sami sebe. Pohled do zrcadla vás bude šokovat, neboť crazy čočky vás naprosto změní a vaše tvář dostane doslova šílený výraz. V běžném životě byste s tygříma očima nebo s korálky v duhovce měli zřejmě potíže, ovšem v uzavřené společnosti můžete dosáhnou nečekané proměny a vzbudit u ostatních doslova údiv.