Sex & vztahy

Je velikost penisu rozhodující?

 

Přiznejme si to, na muže dnešní doby je vyvíjen veliký tlak, ohledně šířky a délky jeho penisu. Celý svět se řídí pravidlem čím větší, tím lepší, a tato filozofie se zaryla i ženám tak hluboko pod kůži, že mají tendence muži s malým penisem opovrhovat. Pojďme si tedy říci jak to s velikostí penisu je ve skutečnosti.


Správné měření
Ještě než by měl začít muž zoufat, měl by si být jistý opravdu přesnou velikostí svého penisu. Správné měření se provádí u penisu v plné erekci, nejlépe ve stoje a měří se od konce, tedy od žaludu, po kořen penisu.

2
Statistiky
Průměrná délka penisu se pohybuje okolo 12,9-15 cm. Za mikropenis je v lékařství označován penis normálního tvaru o velikosti 6-8 cm. Délka penisu se u mužů během let nemění a pro penetraci vagíny je potřeba penis minimální délky 8 cm.

Erekce
Je jasné, že se s erekcí mění i velikost penisu. Důležité je vědět, že se penis i menších rozměrů v klidové fázi může zvětšit až trojnásobně. To znamená že může být i větší než penis, který je v klidové fází výrazně větší.

1

Skutečný význam velikosti
Pro více jak polovinu oslovených žen není velikost penisu rozhodující. Pravdou však zůstává, že větší penis způsobuje větší dráždění poštěváčku, který je mnohem více citlivější na vnější podměty nežli vnitřek vagíny. Jenže je to opět jedno velké ale. Vědci potvrdili, že ženy prožívají dva druhy orgasmů, které i popisují dosti odlišně. Tím prvním je orgasmus vaginální a je způsobován drážděním míst přímo ve vagíně, které jsou poměrně hluboko.

Druhý typ ženského orgasmu je orgasmus klitorální, který mnoho žen popisuje jako více intenzivnější a více žen ho také upřednostňuje. Proto muži, kteří nemají penis velkých rozměrů nemusí věšet hlavu. Dosažení orgasmu u žen je věc natolik složitá, že velikost pohlavního ústrojí hraje až vedlejší roli. Každá žena má ráda něco jiného a je i citlivější na nejrůznější podměty. Proto je důležité ženu řádně prostudovat a vyzkoušet s ní nejrůznější polohy a sexuální praktiky. Pokud patříte mezi artnerky mužů, ke kterým nebyla příroda štědrá, nebojte se je podpořit a říci, co by vám udělalo opravdu dobře.