Doporučujeme Krása

Jak na zdravé nehty

Vzhled nehtů může mít velký dopad na vytváření prvního dojmu.

Důležitým předpokladem v péči o nehty je jejich přirozeně zdravý vzhled, který můžeme podpořit domácí péčí. Přinášíme vám několik typů, jak na to.

Proteiny

Nehty jsou složeny z vláknitého proteinu keratin a z bílkoviny. Aby byly silné a zdravé, musíte zajistit, aby vaše strava obsahovala potraviny bohaté na bílkoviny (libové maso, vejce, ryby, luštěniny, ořechy a semínka). Dalším zdrojem mohou být například mléčné výrobky či mandlové nebo sojové mléko.

Rajčata

Rajčata jsou jedním z dobrých zdrojů posílení nehtů o vitamíny A, B7  a C. Začněte ráno se sklenicí přírodní rajčatové šťávy, přidejte několik plátků rajčete na salát či do sendviče a do stravy zahrňte jídla s rajčatovým protlakem nebo omáčky připravované z rajčat.

Třtinová melasa

Hořkosladký sirup vznikající jako vedlejší produkt při výrobě třtinového cukru. Obsahuje celou řadu tělu prospěšných vitamínů a minerálních látek. Pro zdravější nehty přidejte polévkovou lžíci sirupu do teplé vody (čaj nebo jiný nápoj) a pijte 1 – 2x denně.

Diabetici pozor: melasa ovlivňuje hladinu cukru v krvi

Kopřivový čaj

Listy kopřivy jsou bohaté na minerály, které tělo potřebuje pro tvorbu nehtové tkáně.

Příprava čaje:

  • 2-3 vrchovaté lžičky sušených kopřiv
  • šálek horké vody

Kopřivy louhujeme asi 10 minut, můžeme dochutit medem. Pijeme 1x denně.

Kokosový olej

Za studena lisovaný přírodní olej použijeme 1x denně na masáže.

Lněný olej

Tento olej je plný esenciálních mastných kyselin, antioxidantů a minerálních látek. Vmasírujte několik kapek 1 – 2x denně do nehtů.

Olivový olej a citron

Olivový olej je jeden z nejlepších hydratačních přípravků pro nehty a citronová šťáva obsahuje vitamín C, který chrání nehty, odstraňuje skvrny a podporuje pevnější růst nehtů.

Příprava směsi:

  • 3 díly olivového oleje
  • 1 díl citronové šťávy

Do směsi ponoříme prsty a necháme působit 10 minut.

Sůl z mrtvého moře

Obsahuje velké množství prospěšných minerálních látek. Rozpusťte lžíci jemnozrnné soli v malé misce teplé vody, přidejte několik kapek hydratačního oleje (olivový, lněný), případně můžete přidat jednu nebo dvě kapky oleje éterického (citron, levandule, rozmarýn). Nehty namočte na 10 – 15 minut.