Imunita a my

Rad a návodů, jak zvýšit imunitu, se před zimou každoročně objevuje v médiích nekonečně mnoho. Všechny dodržovat nezvládnete, tak si asi vyberete několik věcí, které jsou vašemu srdci i chuťovým pohárkům blízké a zkoušíte, zda se vám letos už konečně nachlazení a chřipka vyhnou.

Bylinky, vitamíny, ovoce a zelenina, různé kapsle, cucavé pastilky, sirupy nebo med mohou být fajn, ale pokud nejsme dostatečně odolní a otužilí, většinou se nějaké té rýmě, kašli nebo viróze stejně nevyhneme. A co teprve malé děti, u nich je ucpaný nos doslova utrpením!

shutterstock_252860461

Stává se to pravidelně. Neodhadneme, kolik chladu ještě naše tělo vydrží a strávíme v mrazu příliš dlouhou dobu. Vydáme na výlet v nepříliš příznivém počasí. Děti sáňkují, my postáváme na kopci, mrzneme a ani horký grog nám nepomůže. Většinou podceníme i oblečení a nachlazení je na světě. Pokud trávíme mnoho času ve vytopené kanceláři, není ani divu, že se organismus nezvládne dobře se zimou vyrovnat. Atak nemocí je navíc v nepříznivém počasí mnohem větší.

Jak zvýšit odolnost opravdu účinným způsobem? Kdo ho vyzkoušel, nedá na něj dopustit. O čem mluvíme? O volně prodejném léku zvaném Wobenzym, jehož jméno vám pravděpodobně není cizí. Vyzkoušejte šestitýdenní kůru, po které odolnost vašeho těla k infekcím nebo zánětům rapidně vzroste. Nejde o žádnou škodlivou chemii, takže je vhodný i pro vyznavače přírodního stylu života. Obsahuje cenné enzymy, které se v našem těle přirozeně vyskytují, ale v dnešní moderní době jich máme nedostatek.

Enzymovou terapii schvalují dokonce i lékaři včetně chirurgů a ortopedů, což už je co říct, protože ti jen tak na nějaký podpůrný přípravek nedají. Enzymy dokážou zrychlit hojení a zmírnit průběh infekcí nebo zánětů. Nezbývá než to vyzkoušet na vlastní kůži a udělat si obrázek sami. Průběh zimy bez nemocí byste určitě uvítali. A pokud už přece jen na vás nějaký ten „bacil“ skočí, budete fit mnohem dříve, než kdybyste tuto kůru nepodstoupili.