Krása Zdraví

Elixíry pro krásu

Každá žena alespoň jednou za život zatouží po elixíru mládí a krásy. Prozatím se vědcům nepodařilo žádný takový připravit, nicméně existuje celá řada ingrediencí, které mohou pomoci podpořit krásnou a zářivou pleť.

Kolagen

Zajišťuje pleti pružnost a pevnost a to především díky své schopnosti vázat vodu. Tím zabraňuje vysychání kůže a podpoří její hydrataci. Množství kolagenu s přibývajícím věkem klesá. Nejhorší je pro něj období menopauzy. Do těla jej můžeme dodat pomocí vhodných potravin na kůži pak vhodnými kosmetickými přípravky. Velmi účinný je ve spojení s kyselinou hyaluronovou.

Retinol

Jedná se o derivát vitamínu A. Je to nejvýznamnější látka, která pomáhá zpomalovat procesy stárnutí pleti. Pokud jej má tělo dlouhodobý nedostatek, projeví se to zejména na kvalitě vlasů, nehtů i pleti.

Pomáhá stimulovat syntézu kolagenu a podporuje obnovu kožních buněk. Je účiným pomocníkem v redukci jemných vrásek, podporuje lepší strukturu pleti a pomáhá při její detoxikaci. Mezi další přínosy patří regulace tvorby kožního mazu a zpomalení procesů rohovatění pokožky.

Koenzym Q10

Tato látka je jedním z nejsilnějších antioxidantů. Chrání buňky před poškozením, které zapříčiňují volné radikály, výrazně podporuje regeneraci poškozených buněk. Je účinný na těch místech, kde se objevují známky únavy pleti.

Panthenol

Nalezneme jej v balzámech na vlasy, hydratačních krémech, ale i ve vodách po holení. Podpoří zdravou pokožku, pevné nehty a pružné vlasy. Kromě toho pokožku zklidní a má jemně chladící účinky a to především na pokožku spálenou sluncem. Nedostatek pantenolu má za následek rychlejší stárnutí kůže, lámavost a ztrátu lesku u vlasů a nehtů.

Kyselina hyaluronová

Nalezneme ji v mezibuněčných prostorech, které vyplňuje. Udržuje vodu v kůži, díky čemuž zlepšuje její strukturu. Nalezneme ji jako přísadu v celé řadě krémů a sér, jež jsou vhodné především pro zralou pleť.