Doporučujeme

Dámská jízda? Připravte si geniální koktejl, který vás naladí a osvěží

Znáte to, s kamarádkou chcete strávit příjemný večer a probrat chlapy. Nebo zkrátka jakékoliv jiné zajímavé téma. Kromě toho, že si připravíte něco dobrého na zub, se určitě hodí také nějaký ten příjemný koktejl. Naprosto ideální k přípravě lehkých koktejlů může být víno. Už jste někdy zkusili koktejl z vína? Jistě, vinný střik, ale ten zná každý. Pokud nic dalšího ne, tak nyní máte příležitost.

Osvěžující drink na letní měsíce

Velkou výhodou takového koktejlu je to, že je ideální na letní měsíce. Víno vám totiž tolik nevleze do hlavy, účinky alkoholu budu mírnější a zkrátka drink bude osvěžující. Vinný drink si připravíte velmi jednoduše. Určitě je skvělé, když mu můžete dodat osvěžující ovocnou chuť. K tomuto účelu lze využít:

  • Jahody nebo brusinky
  • Borůvky
  • Meloun

Jak vidíte, s ovocnými přísadami se nemusíte nijak krotit. Dokonce se do něj hodí limetková nebo bezinková šťáva, která se dává do koktejlu Hugo. Fantazii se meze nekladou. My si dnes ale připravíme drink, který je znám jako citrónová bowle.

Návod na přípravu

K vlastní výrobě tohoto drinku budete potřebovat bílé a červené víno. Ty smícháte dohromady ve větší míse, přičemž červeného by mělo být o trochu více. Vždy ale záleží zejména na vaší chuti. Výsledný mix osladíte cukrem, a to poměrně hodně, tedy asi osm lžic. Je to ale na poměrně velké množství vína, takže se nic neděje. A jednou za čas si můžete dopřát zahřešit, no ne?

Do drinku se dále nastrouhá kůra z citrónu. Je potřeba pamatovat na to, že tenhle koktejl si musíte připravit den předem, protože se nechává na den uležet v lednici. Pokud chcete něco rychlejšího, zkuste další recepty z luxusní gastronomie. Dále je vhodné náš koktejl občas promíchat. Než budete drink podávat, nalejte do mísy půl litru sodovky. Poměry vína, sodovky a všeho ostatního můžete upravovat podle toho, zda je teplo nebo chladněji, aby vám drink dobře sednul.