Doporučujeme

Běžecká obuv a oblečení

Součástí zdravého životního stylu je také pohybová aktivita. V současné době, kdy většinu času trávíme v sedavém zaměstnání a doma se také příliš nehýbeme, je velice vhodné se věnovat některé sportovní aktivitě.

Nejjednodušším způsobem, pro který nepotřebujeme žádné pomůcky ani nákladné vybavení, je běhání. K tomu jsou nutné hlavně správné běžecké boty. Ovšem každý chce při běhu nebo jiném cvičení také dobře vypadat, což platí zejména pro ženy. Výběr vhodného oblečení je velice pestrý, o čemž svědčí například dámské běžecké leginy, které perfektně kopírují ženskou postavu a přitom jsou naprosto funkční.

Vybavení na běh

Běžecké boty jsou základní výbavou. Musí být maximálně pohodlné, musí na noze dobře sedět a také odpružovat nárazy způsobované hlavně během po tvrdém povrchu. Pro obě pohlaví jsou vyráběny i odlišné běžecké boty, které odrážejí specifičnost mužské a ženské postavy. V obou případech však musí splňovat vysoké požadavky na kvalitu i náročnost zákazníků na moderní design. Různorodost běžeckých bot je dána jejich účelem použití.

Do členitého terénu jsou určeny trailové boty, jak pánské, tak dámské. Mají zpravidla podrážku s hlubším dezénem zaručujícím bezpečný pohyb jak po lesních cestách, tak po kamenitém či blátivém terénu. Zcela jiný charakter má sportovní obuv určená pro pohyb v tělocvičnách, halách či posilovnách. Hlavním požadavkem na ně je poskytnutí potřebného pohodlí při cvičení, ale také nutná prodyšnost. Svou roli hraje také stylový design.

Komfort při pohybu

Stejně tak je pro cvičení, posilování i pro pohyb v přírodě důležité fitness oblečení. Musí být pohodlné, funkční a nijak cvičence neomezovat. Platí to pro trička, kalhoty nebo šortky, ale snad nejvíce pro spodní prádlo. Jak mužům tak ženám musí poskytovat naprostý komfort při pohybu, v létě musí dokonale odvádět vlhko od těla, a v zimě musí zahřát. Tyto nároky nejlépe splňuje funkční prádlo ale i ostatní oblečení nike. Navíc umožňuje bohatý výběr designů i barevného provedení.

Pro pohyb v přírodě, zejména za chladnějšího počasí, je třeba se vybavit vhodnou bundou, která musí člověka udržet v teple a zároveň dobře odvádět vlhkost. Tyto požadavky nejlépe splňují běžecké bundy Adidas a Nike.