Doporučujeme

Aby byly zuby stále zdravé

Pokud chceme předcházet problémům se zubním kazem nebo s bolestivostí či krvácením dásní, je potřeba se o náš chrup dokonale postarat. Předpokladem pro krásné bílé zuby je každodenní domácí péče, pravidelné prohlídky u lékaře a návštěva dentální hygieny.

Pravidelní péče již od útlého věku

S pravidelnou péčí začínáme již od útlého věku, neboť stav mléčného chrupu má vliv na vývoj chrupu trvalého. Kromě toho díky této péči si dítě vštípí pravidelné návyky o hygienu dutiny ústní. Zpočátku je dobré si pořídit gumový kartáček, který snadno navléknete na prst. U úplně malých dětí je také možné zoubky otřít vlhkou plenkou nebo kapesníkem. Od jednoho roku věku můžete začít používat dětskou zubní pastu. Kartáček je důležité vybrat takový, který je určený pro malé děti, má malou hlavu, měkčí štětiny a širší rukojeť, která se dětem lépe drží. Starší děti je dobré naučit používat i kartáček mezizubní, kterým se zbaví plaku na místech hůře dostupných. Jedná se především o zadní zuby. Tam se kazy také tvoří častěji, než u zubů předních.

Péče následná

Pro pravidelnou péči u dětí starších, již školou povinných, volte kartáčky s měkkými štětinami. Ani hlava kartáčku nemusí být velká. Zdravé bílé zuby zajistí především správná technika jejich čištění, pravidelnost a důslednost. Kromě klasického a mezizubního kartáčku je vhodné používat ústní vodu. Ta však nenahrazuje mechanické čištění zubní skloviny.

Pokud jsou vaše zuby, přes pečlivou péči, pravidelnou návštěvu zubního lékaře i dentální hygienistky, zažloutlé, můžete vyzkoušet LED sadu na bělení zubů, kterou naleznete na webu vybelime.cz. Díky této pomůcce lze efektivně odstranit skvrny, které se tvoří na zubní sklovině. LED lampa nevyžaduje žádnou speciální údržbu a její ovládání je také velmi jednoduché. Kromě toho nezvyšuje citlivost zubů.