Doporučujeme

Kuchyňské trendy pro rok 2023

Jaké budou trendy v oblasti kuchyňského designu pro následující rok? Nakoukli jsme pod ruce designérům a podívali se, co bude in v příštím roce. Máme se rozhodně na co těšit!

Minimalismus stále vládne

Doby, kdy byla kuchyň skladištěm všech možných malých drobnůstek, je naštěstí dávno pryč. Stále vládne minimalismus a zlatým písmem je psáno, že méně znamená více. Pracovní desky mají stejnou barvu, jako kuchyňská dvířka, nebo se ladí se zástěnou. Nové barvy rozhodně v místnosti hledat nebudete. Střídmost, jasné linie, praktičnost. Nic nesmí být navíc. Příjemné a osvěžující.

Dvě barvy dvířek

Již během druhé poloviny roku 2021 byl zaznamenán tento fenomén, který se během následujícího roku bude ještě více prohlubovat. V kuchyni totiž nebude vládnout uniformita, ale bude se přidávat na odstínu. Barvy kuchyňských dvířek tak budou rovnou dvě. Většinou se bude jednat o různý odstín totožné barvy, někdy se ale setkáme také s barvou doplňkovou. Pokud tedy uvidíte půlku dvířek v oranžové, a k nim přibude čokoládová, nedivte se. Je to svěží a trendy.

Žádný prostor nepřijde nazmar

Příští rok bude přát důmyslným řešením. Bytoví designéři se předhánějí, kdo lépe dokáže využít prostor kuchyňské linky tak, aby pojal všechny elektrické přístroje, které v běžném denním chodu používáme. Žádný prostor kuchyně tak nezůstane prázdný. Kam skryjete mikrovlnnou troubu nebo odšťavňovač vy?

Velkoformátová tapeta

Rovnou zapomeňte na staré tapety někde z hloubi minulého století. Nyní se sází na originalitu a velkoformátový tisk. Tapety tak může být třeba jen jeden jediný pruh, ale zato pořádný. Je libo tropický prales, klidné zákoutí v Karibiku, nebo třeba imitaci cihlové stěny? Každý si najde to své, ve kterém se bude cítit výborně. Omyvatelná tapeta je praktickým prvkem do jídelního koutu.

Který z interiérových trendů si oblíbíte vy? Už víte, co změníte u vás doma?

Kuchyňské trendy

Kuchyňské trendy se mění každý rok. Některé trendy přetrvávají celé desetiletí, jiné jsou pouze krátkodobé. Mezi ty trvalé patří například minimalismus, používání přírodních materiálů nebo přirozené světlo.