Doporučujeme

Zaměřte se na detail!

Zaměření na detail je důležité. Právě totiž zmíněný detail může často úplně rozhodit interiér, který jste budovali a sestavovali mnoho hodin. Hodiny práce, snažení, vybírání a obíhání obchodů tak ztroskotá na jedné rádoby „blbosti“.

Jenže právě detail je důležitý, dělá interiér zajímavý, celistvým. A co může být takový detail? Odlišný odstín nábytku či například nevzhledné, špatné a nekompatibilní úchytky či věšáky. A rázem je interiér celého bytu či domu rozhozený. Jak tomu předejít? Vybírejte úchytky zvlášť a dejte jim vše, co potřebují!

12244

Dennodenní pomocník

Úchytky obecně slouží ke snadnému otevírání a zavírání určitého nábytku. Používáme je denně a bez nich bychom si už jistě nedokázali představit běžné úkony. Často jim lidé nevěnují příliš velkou pozornost, vždyť jsou to „jen“ úchytky, které stejně nikoho nezajímají.

12906

To je však velký omyl! Mnoho lidí si totiž všimne toho, že úchytky spolu celkově neladí, nejsou správně zvolené či by akutně potřebovali vyměnit. Je tedy opravdu vhodné při výběru úchytek věnovat pozornost celistvosti a jednotnosti. Nechcete mít přeci jednu úchytku měděnou, druhou černou a třetí stříbrnou.

Pečlivost na prvním místě

Vybíráte-li úchytky, pak myslete na to, že je důležité, aby ladili do celkového interiéru. Neměly by na sebe zbytečně upozorňovat, pokud tedy nechcete, aby byly výrazným prvkem v interiéru. Vybírejte úchytky vždy tak, aby ladili s barvou vašeho nábytku, pokud máte v místnosti několik kusů nábytků, který vyžaduje úchytky, pak je dobré mít úchytky v jednotné barvě i provedení.

12571

Totéž platí i o kuchyni. Kuchyňské úchytky je rovněž dobré sladit s barvou nábytku a v jednom provedení. U kuchyňských úchytek dbejte také na to, aby byly nejen hezké, ale i praktické, v kuchyni jde především o praktičnost, budete je používat velmi často.