Trendy pro letní líčení

Teplé svetry už nejsou potřeba a s nimi můžeme schovat i hutné make-upy, tmavé barvy a těžké líčené. Nastává období svěžích barev a lehkého líčení. Vyzkoušet můžete také odvážné barevné tóny rtěnek.

Pro ideální letní období se rozhodně nehodí roztékající se make-up, slité oční stíny nebo rozmáznutá řasenka. Jak se tedy líčit během léta?

Méně je v tomto případě více

Stejně tak, jak odlehčujeme svým svrškům, odlehčeme také svému líčení. Vzhledem k tomu, že v letním období se více potíme, pleť může působit lesklým a neupraveným dojmem. Použijte tedy lehký pleťový krém s ochranným faktorem, vyčkejte čtvrt hodiny a následně naneste make-up s lehčí konzistencí. Dobrou volbou mohou být i BB nebo CC krémy. V další fázi naneste pod oči korektor. Nyní je čas na odsátí přebytečného mazu. Pomůže vám papírový ubrousek.

Pořiďte si voděodolná líčidla

Pro letní období jsou skvělým pomocníkem pro náš vzhled voděodolná líčidla. Kromě toho, že odpuzují vodu, lépe odolávají i potu. V nabídce jsou k dostání voděodolné řasenky, krémové oční stíny, tužky na oči nebo rtěnky.

Vsaďte na barvy

Letní období je přímo stvořené pro barevné líčení. Velmi oblíbené jsou odstíny, které inspiruje moře – odstíny tyrkysové a sytě modré v kombinaci s korálovou, zlatou a bronzovou barvou.

Bronzujte

Sluneční paprsky vykouzlí na vaší tváři zdravou barvu, kterou ještě zvýrazníte bronzerem, který nanesete na hranu čela, lehce jím poprášíte špičku nosu, hrany lícních kostí a bradu. Díky tomu vytvoříte přirozené kontury tváře a pleti dodáte zdravý a opálený vzhled. Pokud si nejste jista odstínem bronzeru, sáhněte do nabídky medových tónů.

Renata Bachtíková

Learn More →