Domov Pro maminky

Sušení prádla v sušičce

Bydlíte v panelovém domě a bojujete s místem? Neustále řešíte problém, kam s mokrým prádlem? Tento problém pomůže vyřešit sušička na prádlo.

Ušetříte místo i čas, nemusíte již čekat, až vysvitne sluníčko, abyste mohla prádlo pověsit na balkon, či terásku. Nemusíte již vytahovat neforemný sušák, který stejně bude všude překážet. Zapnete sušičku a za chvíli je prádlo suché.

Kam ale tak velký spotřebič umístit? Na to je jednoduchá odpověď, přeci na pračku. Díky speciálním montážním sadám je během pár minut po problému, sušička s pračkou vytvoří dokonalý set.

Výhody

Sušička je především vhodná pro ty, kdo mají malý byt, nemohou sušit prádlo venku, či mají zdravotní problémy, které jim nedovolují věšet prádlo na šňůru. Velkou výhodou může být i pro alergiky. Sušením venku se do prádla dostává problematický pyl a další alergeny. Sušička také „vychytá“ prach, který jinak vzniká při žehlení. Pokud sušíte prádlo tímto způsobem, není potřeba používat při praní aviváž. Snižujete tím chemickou zátěž nejen vašemu organismu, ale i životnímu prostředí. Ocení ji též maminky s malými dětmi. Ty dokážou prádlo ušpinit neuvěřitelně rychle, sušička pomůže snížit maminčino časové i pracovní vytížení. Také nemusí mít tak velkou zásobu čistého prádla, protože sušení není závislé na počasí. Prádlo v sušičce se oproti sušení venku tolik neničí.

Nevýhody

Ne každé prádlo se do sušičky hodí. Je potřeba jej třídit podle materiálu a údajů na textilním štítku. Pokud budete míchat různé materiály, sušička pracuje neefektivně. Další nevýhodou může být mačkání prádla. Výrobci se tento nedostatek snaží řešit funkcemi pozvolného ochlazování prádla nebo reverzním otáčením bubnu.

Programy a funkce

Nabídka se liší u jednotlivých značek a typů. Každá sušička by však měla mít volitelnou úroveň sušení – vlhké prádlo snadněji vyžehlíme, suché můžeme uklidit do skříně. Díky funkci snadné žehlení je prádlo chráněno před zmačkáním a je hezky načechráno. Žehlící funkce narovná záhyby na prádle. Rychlost sušení je závislá na vlhkosti, množství a druhu prádla a především na velikosti bubnu.

Podle manuálu se většinou úplně nenaučíte, jak prádlo v sušičce sušit, je to záležitost především zkušeností.