Krása Pro maminky

Zvolte správnou barvu podle tónu vaší pleti: Léto

Pokud se pravidelně líčíte, jistě jste se někdy zajímaly o tóny pleti pro různá roční období a vyměnily jsme si i několik rad ohledně barev. Tentokrát se zaměříme na další z ročních období, kterým je léto. Pokud tedy patříte mezi ženy s tímto barevným typem pleti, zbystřete!

V tomto článku si přiblížíme letní tóny. Na podzimní a zimní odstíny ještě dojde během následujících týdnů, nemusíte mít strach, že bychom na ně zapomněli. Článek o jarním typu pleti už ale vyšel, můžete si jej prohlédnout zde.

Proč vůbec hledat tón vaší pleti?

Není vám jasné, proč je důležité, abyste znala svůj barevný tón? Věřte, že vám to může pomoci při správném výběru oblečení, doplňků nebo třeba i při hledání nové barvy na vlasy. Jako příklad celebrity, která je se svým barevným tónem vždy sladěná můžeme uvést třeba vévodkyni Kate. Všimli jste si snad, že by někdy zvolila oblečení, které k ní barevně nesedí?

3 letní typy tónu pleti jsou:

Light Summer
1Light SummerDo této kategorie spadáte, pokud máte modré či zelené oči. Vlasy jsou zpravidla blond či světle hnědé, někdy světle červené. Kůže má pak neutrální béžový tón nebo je lehce růžová. Celkově byste měla být velmi světle zbarvená, a pokud tomu tak není a máte na sobě nějaké teplejší tóny, patříte možná do kategorie Light Spring. Z řad celebrit se do Light Summer řadí Reese Witherspoon nebo Jodie Foster.

Cool Summer
2Cool SummerV tomto případě bývají oči šedé, modré nebo břidlicové. Vlasy jsou hnědé, někdy i tmavě. Červené odlesky vlasů jsou však jen velmi malé nebo vůbec žádné. Pokožka je béžová, šedě béžová nebo černá s modrým podtónem. Celkově na sobě nemáte žádné teplé tóny, stejně jako Paulina Pořízková nebo Kate Middleton.

Soft Summer
3Soft SummerOči jsou modro-šedé nebo oříškově hnědé, vlasy hnědé. Můžete být i popelavě blond. Kůže je světle až neutrálně béžová, může však být i tmavší, ovšem s popelavým nádechem. Pokud tíhnete spíš k barevným tónům, spadáte nejspíš do palety podzimu, o kterém si ale povíme až příště. Do Soft Summer patří např. Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston nebo Rihanna.

4

Rihanna má tón pleti Soft Summer.

Rada na závěr

Pokud jste letní typ, pamatujte si, že výborné jsou modré odstíny! Opět bude nejlepší, a nejspíš to tak i nejlépe pochopíte, když si prohlédnete barevné paletky u jednotlivých odstavců. Obecně ale můžeme doporučit chladné a tlumené barvy. Co se týče doplňků, volte raději stříbro, než zlato, které vám příliš nelichotí. Černé barvy se také vyvarujte, pokud chcete být sexy, zvolte raději výrazné rty.