Uncategorized

Podlahové lišty zvelebí každý interiér

Kategorie interiérových profilů a podlahových lišt značky PROFIL Team zahrnuje pestrou škálu interiérových profilů a interiérových lišt v mnoha provedeních. Na výběr jsou interiérové a podlahové lišty v mnoha barevných odstínech eloxovaného hliníku, fólií s imitací dřeva a rovněž speciální kategorie lišt z PVC, soklové profily a jiné.

Sortiment podlahových lišt

Pokud se vysloví pojem podlahová lišta, obvykle si každý představí rohovou lištu ukončující podlahovou krytinu u stěny. V této kategorii samozřejmě najdete širokou škálu provedení, materiálů a barev. Ovšem je celá spousta dalších podlahových lišt, které mají stejné praktické využití. Jsou to například kobercové lišty, dále lišty potřebné při pokládce plovoucí podlahy, linolea a dalších podlahových krytin.

Přechodové lišty a profily

V této kategorii najdete šroubovací nebo samolepící profily a lišty, plochého nebo oblého tvaru. Jsou podlahové lišty a profily z PVC, potažené fólií s dekorem různých dřevin, dále nerezové či hliníkové lišty. Dále to jsou například přechodové samolepící profily potažené pravou dřevěnou dýhou. Ty jsou určeny pro přechody s převýšením do pěti a více centimetrů. Úkolem přechodových lišt a profilů je spojení mezi laminátovou a parketovou podlahou, kobercem, linoleem, PVC, ale i spojení přechodů mezi dvěma různými materiály.

Profily s dřevěnou dýhou

Tato skupina obsahuje výběr narážecích profilů a narážecích lišt upevněných k povrchu podlahy plastovým nebo kovovým trnem. Ten je zárukou pevného spojení a přitažení podlahové krytiny bez narušení optické celistvosti povrchu lišty.

Další lišty podle jejich funkce

  • přechodové profily a lišty sloužící k vedení elektrické instalace, kabelů k počítači nebo televizi
  • schodové hrany jsou převážně kovové. Ovšem například schodový profil pro LED osvětlení je šroubovací z eloxovaného hliníku
  • nájezdové profily, nájezdové lišty, ukončovací profily, ukončovací lišty, sloužící k zakončení laminátových i dřevěných podlah, lina, PVC i koberců
  • kovové profily, kovové lišty, ukončovací profily, ukončovací lišty pro ruční tvarování. Jsou to profily k přechodu a dilataci dvou podlah nepravidelných tvarů a tvarují se ručně bez použití nářadí.