Krása

Salon krásy si můžete vytvořit i doma

Stále vám chybí čas a tak ráda byste zašla do sauny, na kosmetiku či ke kadeřnici. Zkuste něco z toho doma.

Vana plná vody

Základem pro domácí wellness klid. Proto vypněte mobil i zvonek. Napusťte si vanu, pusťte si relaxační hudbu a ponořte se do očišťující horké a voňavé koupele. Tak vám pomůže nejen uvolnit ztuhlé svaly, ale odplaví i splín.

Pro navození příjemné koupele můžete použít třeba aroma oleje či koupelové soli.

Správná teplota

Pozor na lázeň příliš horkou, zvyšuje totiž tlak a vysušuje pokožku. Ideální teplota je v rozmezí 37 – 39°C. Délka koupele by neměla přesáhnout 30 minut.

Peeling – ideální pomocník

Jakmile se vám trochu uvolní póry, udělejte si peeling a to nejen obličeje, ale i celého těla. Pomůže vám zbavit se odumřelých kožních buněk a kůže tak může přijímat účinné látky, které se nacházejí v kosmetických přípravcích.

Pro nanášení peelingu je ideálním pomocníkem masážní žínka, lufa či masážní kartáč. To vše pomůže pokožku promasírovat a řádně ji prokrví.

Nezapomeňte na masky

Jakmile máte za sebou peeling, na řadu přicházejí masky a to nejen pleťové, ale i ty na vlasy. Můžete si opatřit nějakou v obchodě nebo si ji předem připravit z domácích surovin. Základem každé masky je kvalitní olej, nějaký druh mléčného výrobku (tvaroh, jogurt, kysaná smetana), vajíčko a bylinné extrakty.

Závěrečná péče

Po opláchnutí masek, můžete pomalu začít vaši kůži i vlasy vysoušet. Ale v žádném případě nepoužívejte drhnutí. Postačí jen lehce přikládat osušku a vodu jemně vysávat. Platí to nejen pro tělo, ale i vlasy.

Nakonec použijte tělový olej, krém či mléko na pokožku těla a sérum na obličej. Nechte vše vstřebat a v poslední fázi nanášejte oční a denní či noční krém.