Krása

Podbradek nebo také dvojitá brada – jak na něj?

Dvojitá brada se často tvoří v případě hromadění tuku pod bradou. Dalšími příčinami jsou stárnutí a ztráta svalového tonu pod bradou.

Dvojitá brada se vyskytuje u všech věkových kategoriích. V mladším věku je její příčinou již výše jmenované hromadění tukové tkáně, která má tendenci se prohýbat. Tomuto problému můžeme částečně pomoci tím, že upravíme svůj jídelníček.

Úprava jídelníčku

Menší spotřeba nasycených tuků a rafinovaných cukrů

Příliš velké množství nezdravých tuků ve stravě ucpává tepny a ukládá se nejen do oblastí břicha a stehen, ale i pod bradu.

Zvýšený příjem vlákniny

Vláknina nejen pomáhá spalovat tuky, ale navozuje pocit sytosti.

Superpotraviny

Začleňte do svého jídelníčku probiotika (pomohou s trávením), ovoce (zvýší imunitu) a zelený čaj (podporuje hubnutí).

Dostatek tekutin

Příjem dostatečného množství tekutin během dne zabrání dehydrataci a jejím škodlivým účinkům.

Redukce soli

Snížení příjmu soli ve stravě může pomoci omezit vzniku „dvojité brady“. Sůl brání tělu v ukládání přebytečných tekutin. To může snížit otoky kolem obličeje.

Méně tuku a snížení příjmu jednoduchých sacharidů

Jakýkoli cukr, který tělo nevyužije, je ukládán jako tělesný tuk. Také snižování příjmu jednoduchých sacharidů podpoří větší spalování tuků v těle a to vede ke snižování hmotnosti.

Jak snížit příjem cukru?

  • Pravidelná strava – nepravidelný příjem způsobuje pokles hladiny cukru v krvi a chuť na sladké. Důležitá je vydatná a zdravá snídaně – bílkoviny, zdravé tuky, ovoce a zelenina.
  • Minerály ve stravě – nedostatek chromu způsobuje chuť na sladké, hořčík se podílí na regulaci glukózy a inzulínu, vanad stabilizuje produkci inzulínu, zinek reguluje hladinu inzulínu.
  • Dostatek spánku – únava podporuje chuť k jídlu a především na sladké.
  • Pozor na sušené ovoce – je sice zdravější, než sladkosti, ale přesto obsahuje velké množství cukru.