Krása Zdraví

Osudový břišní tuk – jak na něj

Všimli jste si, že vám poslední dobou přibývají centimetry v pase? Začněte s tím něco dělat, tuk v břišní oblasti je nejen neestetický, ale především ohrožuje vaše zdraví.

Ptáte se, proč? Jedna ze studií ukazuje, že břišní tuk u mužů zdvojnásobuje pravděpodobnost předčasného úmrtí, které způsobuje cukrovka, mrtvice či srdeční choroby.

Proč je tuk v oblasti břicha tak nebezpečný?

Tento druh tuku totiž proniká do celého těla a „okupuje“ důležité orgány. Játra jej přeměňují na cholesterol, ten se dostává do krevního oběhu a hromadí se podél tepen, které mohou tvrdnout, což vede k infarktu nebo mrtvici. Též může podporovat vznik cukrovky, zvyšovat hladinu glukózy a naopak snížit objem svalové hmoty.

Sledujte i magazín plný krásy.

Triky, jak na břišní tuk

Chcete – li se tohoto tuku zbavit, kombinuje cvičení s vyváženou stravou. Zpevnění zaručí pravidelné posilování.

Jezte pět malých jídel denně, neboť menší porce, které konzumujete častěji, pomáhají vaše tělo i mysl udržet od pocitu hladu. Do jídelníčku zařaďte především bílkoviny, které tělu dodají energii. Obsahují je například luštěniny, ořechy, ryby či jogurty, proto byste je měli konzumovat každý den.  Zapomínat byste neměli ani na ovoce a zeleninu, dopřejte si ovocné či zeleninové saláty nebo zeleninové polévky.

Skvělým pomocníkem při hubnutí je vláknina, díky ní trvá trávení jídla déle, což má, mimo jiné, za následek stabilnější hladinu krevního cukru. Velmi významnými zdroji vlákniny je zelenina, ovoce, luštěniny či pečivo z celozrnné a tmavé mouky.

Z jídelníčku vyřaďte bílou mouku, tedy pečivo z ní připravované – rohlíky, housky, koláče, obyčejný chléb, světlé bagety, těstoviny a knedlíky z bílé mouky.

Další nutností je vyřadit cukr. Přestaňte pít slazené limonády a džusy, vynechejte sušenky, zákusky, sladké koláče a čokoládu. Všechny tyto „laskominy“ nahraďte zeleninou s velkým obsahem vlákniny .

Nezapomínejte na tekutiny, ideální je čistá voda, neslazené minerálky, zelený či bílý čaj nebo čaje bylinné.

Nevzdávejte se svého cíle, neboť proces hubnutí může výsledky přinést až za delší období. Vaše tělo zaznamenává všechny činnosti, které děláte, jen mu změny trvají někdy trochu déle.

Cvičte kardio cviky, které donutí k činnosti vaše srdce – skákejte na trampolíně, tancujte či běhejte.

Nenechejte se nachytat na komerční produkty na hubnutí, neboť jediný způsob, jak snížit břišní tuk, je pohyb a úprava jídelníčku