Když chceme mít zářivý pohled

Váčky nebo kruhy pod očima nechce mít nikdo z nás. Kromě nevzhledného vzhledu přidávají i roky. Můžeme si jich však zbavit.

Péče o oční okolí

Kůže v očních partiích je nejtenčí a nejvíce jemná, kromě toho je neustále vystavena škodlivým vlivům vnějšího prostředí, proto je potřeba se o ni pečlivě starat. První pravidlo je především důslednost.

Než začnete aplikovat jakýkoli oční přípravek, je potřeba pokožku řádně vyčistit, řádně odlíčit oči. Kosmetiku pečující je vhodné používat především večer, neboť procesy regenerace v ní probíhají během noci.

Krémy do okolí očních partií nanášejte jen v malém množství a opatrně je vmasírujte jemným poklepáním či krouživými pohyby. Pozor na hrubé zacházení – vytahování, napínání a podobně. To může podpořit tvorbu vrásek.

Velmi důležitý je i spánek. Jakákoli, i když sebelepší, kosmetika nebude fungovat, pokud nebudete mít dostatek kvalitního spánku.

Ve vašich očích se odráží i vaše životospráva, nezapomínejte tedy ani na vyváženou stravu a dostatek tekutin.

Jaké krémy volit

Každá věková skupina potřebuje jiný druh kosmetické péče. Víte, jaký krém je vhodný právě pro vás?

20+

V tomto věku pleť září mládím. Nemusíte však čekat, až se objeví první vrásky a můžete začít o svoji pleť pečovat preventivně. Můžete si pořídit lehký oční krém či roll-on, který bude jemnou pleť kolem očí dostatečně hydratovat.

30+

Stopy času jsou sice jemné, ale vyplatí se pořídit si přípravky na první vrásky. Nabízí se celá řada produktů – remodelační péče pro oční okolí, osvěžující emulze obohacené o vitamíny a další přírodní látky z rostlinných výtažků, intenzivní vyplňující krémy proti vráskám nebo krémy na jemné vrásky a kruhy pod očima.

40+

Pomalu se začínají prohlubovat vějířky kolem očí a proto je potřeba používat krémy, jež účinně posilují strukturu a elasticitu pleti. Do této skupiny patří omlazující péče pro zralou pleť a obnovující a rozjasňující krémy.

50+

Připadá vám, že vám kůže kolem očí jaksi přibývá? Je potřeba začít používat krémy s liftingovým a vypínacím účinkem. Do této skupiny patří luxusní péče proti vráskám, ultraliftingové krémy nebo vypínací a zjemňující emulze, která je vhodná pro péči o citlivou oblast kolem očí.

Renata Bachtíková

Learn More →