Rodina

Jak v bazaru nakupovat zahradní traktor

Nakupovat jakoukoliv zahradní techniku v bazaru vždy přináší určitá rizika. Především jde o to, že je předpoklad, že v bazaru prodávané stroje mohou mít nějakou třeba i skrytou vadu, která se projeví až po běžném používání. Platí to pochopitelně i u zahradních traktorů.

Pokud nejste zrovna odborníky přes motory a se zahradními traktory nemáte žádné praktické zkušenosti, rozodně se vám vyplatí vzít si sebou zkušeného odborníka, který bude schopen posoudit stav vybraného stroje.

Při samotném vybírání se nesoustřeďujte jen na cenu nebo výkon. Právě výkon zahradního traktoru není příliš směrodatný například pro přerostlou trávu, kterou jste ponechali na svém pozemku růst třeba i tři týdny.

howto-choose-lawn-tractor-2013-slide4B-lawn-garden-tractors2Ne každý motor si poradí se starou anebo mokrou travou. Z praxe je známo, že se osvědčují stroje dovážené z Anglie s motory Countax nebo Westwood. Mají systém s aktivním sběračem a sekačka má obvykle tři nože.

Solidní zahradní traktory se prodávají v cenové relaci kolem 40 tisíc Kč. Nejlepší jsou motory s tlakovým mazáním, které jsou vhodné pro sečení i mokré trávy.

U některých traktorů dochází často k ucpávání středového tunelu mokrou travou. Na to se při výběru zahradního traktoru rovněž zaměřte.

Někteří zkušení uživatelé zahradních traktorů doporučují i dvouválcové motory. K nejlepším patří Honda, která má snadnou obsluhu, jednoduchou manipulaci a vzduchem chlazené dvouválcové motory mají kultivovaný zvuk. Jsou i šetrné k životnímu prostředí a mají dlouhou životnost.

Dobrými vlastnostmi u zahradního traktoru je více funkcí, to znamená kromě sekání také sběr, mulčování nebo zadní výhoz.

Při výběru zahradního traktoru se ptejte i na možnosti příslušenství, jako je sněhová radlice, vozík, zametací kartáč apd., abyste zahradní traktor využili víceúčelové po celý rok.