Novinky Recepty Zdraví

Co je to SMOOTHIE

Možná ne všichni vědí, co se za tímto tajemným názvem ukrývá, ale tento článek vám název hravě rozuzlí. Je to nápoj z čerstvého, ale i mraženého ovoce, nejlépe podávaný ledový, klidně i v kombinaci se zeleninou. Je na vás, jaké SMOOTHIE si doma vytvoříte.

Na rozdíl od kaváren a cukráren přesně víte, co váš nápoj obsahuje. Mohlo by se vám stát, že SMOOTHIE by mohlo obsahovat více ledu, než toho, co vaše tělo skutečně potřebuje. Správná konzistence je hustší, než džus, protože ve SMOOTHIE plavou i kousíčky plnohodnotného ovoce a zeleniny. Mimochodem pro zpestření chutí si můžete v tomto nápoji vychutnat i čokoládu, oříšky a ovesné vločky. Mléčné koktejly jsou vynikající a nemusí se popíjet jen v horkých letních dnech. Ovšem opatrně, když víte, že jste v zimě nebo na jaře náchylní na bolesti v krku, vynechejte led.

Neobsahují téměř vodu, může je spojovat mléko

SmoothieMléčný koktejl spojuje mléko, když ho tam nechcete, nevadí. Můžete si vytvořit jen ovocnou nebo zeleninovou šťávu, každému totiž chutná něco jiného. Džusy jsou v mnohých případech tvořeny velkou měrou vody, takže neobsahují tolik látek zdraví prospěšných jako Smoothie. Jde tu především o vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu. Smoothie se dá připravit snadno a rychle. Stačí mít mixér nebo odšťavňovač a recepty, které najdete na internetu nebo si vymyslíte vlastní.

Jahodové Smoothie je lahodné, ale když nemáte jahody doma v mrazáku a kupované jsou drahé, nevadí. Počkejte si na ně, až vám vyrostou na zahradě a zatím si dopřejte jiný druh Smoothie. Vhoďte do mixéru jablka, mrkve a salátové okurky. Pustí vám hodně vody a nemusíte Smoothie ničím ředit. Tím tělo získává to, co potřebuje k posílení imunity. Ne všechno, co je zdravé, je i chutné. SMOOTHIE ovšem zachutná všem, kdo miluje ovoce i zeleninu ve všech možných podobách.