Novinky Pro maminky Rodina Sex & vztahy Zdraví

Jak otěhotnět? III.

Pracujete na miminku vůbec správně? Tohle není legrace – i poloha udělá svoje. Zapojte do oplodnění i svého muže! Čtvrtý a pátý bod na cestě k rodičovství.

4. Poloha. Studie jsou zahlceny informacemi o vhodných polohách k umožnění nejsnadnější cesty spermií k cíli. Jedná se často o prvotní problém v cestě za otěhotněním, byť se snažíme v posteli překvapovat a přibarvovat si intimní chvilky, příroda to prostě chce klasickou cestou – misionářskou polohou. Jediné zpestření zde, pak pro vás může být maximálně polštářek pod zadečkem, který to líným spermiím ještě ulehčí. Nic nezkazíte ani známou filmovou „svíčkou“ po styku, a úplně nejlépe uděláte, když v kombinaci s polštářem pod zadečkem, semeno prstem dostrčíte až k děložnímu čípku.

misionar

5. Zapojte do oplodnění muže! Pěkně mu naservírujte selen, vitamín C, E a B12 a zinek, do jídla pak přimíchejte zázvor, celer a česnek. Tohle vše je totiž blahodárné pro spermie, celer je navíc známým afrodiziakem, takže konečně vám k něčemu ta celerová pomazánka bude.

  • Podejte mu ve formě čaje rostlinnou viagru – Kotvičník zemní. Ten působí blahodárně na funkci mužských orgánů.
  • Když Vy si nemůžete dát vínečko, tak ani chlap! Popravdě, ty 2 deci červeného denně vám v těhotenství neuškodí, váha měla být mířena spíše všeobecně na alkoholové dýchánky, drogy apod. Nejen, že ovlivňují Vaše tělo – prostředí, ve kterém se vyvíjí plod, ale stěžejně ovlivňují také spermie, a to nejen co do jejich množství, ale i kvality, a následného zdraví dítěte.
  • I každodenní nebo nepravidelná (jednou za 14 dní) ejakulace je zabijákem možnosti oplodnění. Spermie poškozují dokonce i vysoké teploty (sauna, horká vana, vyhřívané sedačky, a především těsné spodní prádlo, upnuté džíny), ohled je třeba brát i na chřipku, která poškodí sperma na 2-3 měsíce.