Novinky Recepty Zdraví

Babské rady V.

Trápí Vás inkontinence? Bolesti v kolenou? Revmatismus nebo křečové žíly? Pak čtěte další díl Babských (léty zaručených) rad!

 

Inkontinence

Prostá rada zní: přerušovaně močte. Tím přímo nutíte k funkci svěrač močového měchýře. Posilování pánevního svalstva (nebo též dna) – tzv. „Kegelovy cviky“, jsou u žen nezanedbatelným úkonem. Oceníte to nejen v pozdějším věku při zmíněných inkontinenčních potížích, ale rovněž v období těhotenství a u porodu.

 

Bolesti v kolenou

Při bolestech v kolenou si opatříme dva pěkné listy z hlávky zelí. Opatrně vykrojíme tvrdší košťál a listy vložíme mezi dva čisté tužší papíry a teplejší žehličkou vyžehlíme. Na obě kolena je pak ne moc horké položíme, na ně přibližně stejně velké čtverce vystřižené z igelitu a vše pevnou plenou obalíme a zavážeme. Kolena je pak dobré ještě obalit teplým vlněným šátkem. Aplikujte před spaním, aby ingredience přes noc působily, ráno pak kolena omyjte vlažnou vodou, osušte a namažte měsíčkovou indulonou. Proceduru aplikujte pravidelně, již po několika dnech se dostaví úleva.

korenn

 

Revmatismus

Revmatismus způsobuje trápení a nekonečné bolesti, je to nemoc zdlouhavá a úporná na léčení. Už od babičky ale můžete vědět, že na toto trápení působí listí z břízy. To trháme koncem května a začátkem června mladé, sušíme ho ve stínu, a poté i ukládáme ve stínu a suchu. Každý večer dáme do čtvrtlitrového hrnku osm listů, spaříme převařenou vodou a necháme 15 minut vylouhovat. Těsně před spaním pak přecedíme a vypijeme. Nesmí se však louhovat více listů, aby se nezprotivila přílišná hořkost.

 

Křečové žíly

Křečové žíly jsou příznakem vnitřní nerovnováhy organismu. Je důležité změnit stravu. Léčba je jednoduchá a efektivní, stačí, když v průběhu zhruba jednoho měsíce zkonzumujete 1 kilogram krup. Večer je však nesmíte zapomenout namočit a ráno asi hodinu povařit. Hodí se téměř ke všemu – k mléku, k masu i k drůbeži. Výborná je rovněž pohanka – i z ní se dá uvařit řada chutných a zdravých pokrmů.