Doporučujeme

6 nápadů, jak využít magnetické háčky v bytě

Cvak, hotovo. Magnetické háčky drží během sekundy na oceli, železe a feromagnetických kovech. Využijte nerezové háčky v koupelně, kuchyni, obývacím pokoji nebo v předsíni a zvětšete si závěsné plochy. Inspirujte se šesti tipy.

Magnetické háčky mají v pouzdře zabudovaný silný neodymový magnet. Díky tomu, že je magnet v ocelovém obalu, magnetická síla je ještě větší.

Jaké jsou výhody kovových háčků?

  • Jsou okamžitě připravené k použití – stačí jen nacvaknout na vhodný kovový předmět nebo plochu.
  • Ochráníte povrch podkladu, protože nemusíte vrtat ani šroubovat.
  • Kdykoliv potřebujete, háček přemístíte jinam.

Kuchyň a koupelna – kam s magnety?

1) Baví vás vaření a máte mnoho náčiní? Prostor v drátěném programu vám s přibývajícím počtem kuchyňských pomůcek už nemusí stačit. Přicvakněte magnetické háčky k drátěnému programu a rozšiřte si během pár sekund počet háčků na metličky, naběračky či obracečky.

2) Máte-li digestoř z feromagnetického kovu, přichyťte k ní háčky a zavěste něco, co potřebujete mít u sporáku stále po ruce, třeba dózy s kořením.

Držáky využijete i k pověšení kuchyňské chňapky na bok mikrovlnné trouby.

3) Připevněte nerezové háčky na topný žebřík v koupelně a vytvořte si další věšáky na ručníky do koupelny.

Pořiďte si magnetické háčky ve výhodné 10dílné sadě.

Magnetické háčky pro předsíň a obývací pokoj

4) Rozšiřte si věšák v předsíni. Přicvakněte k hlavičce šroubu, kterým je věšák přišroubovaný ke zdi, magnetické háky a zvětšete si tak závěsnou plochu. Pak už nebudete muset dolovat bundu pověšenou až vespod.

5) Kam s klíči, aby byly rychle po ruce? Přichyťte neodymové háčky ke kovové zárubni a pověste na ně klíče nebo látkové nákupní tašky.

6) Máte-li kovové konzole na záclony či závěsy, přicvakněte k nim magnetické háčky a vyzdobte si byt sezónními dekoracemi. Háčky budou držet i na hlavičce šroubu, pomocí kterého je smontovaný nábytek.

Podívejte se na další použití praktických magnetických držáků, třeba na zahradě, v dílně, v kanceláři.

Buďte opatrní! Větší háčky s neodymovými magnety mají velkou magnetickou sílu, proto dávejte pozor, může dojít ke skřípnutí prstů.

Vybavte si byt háčky s neodymovými magnety.