Doporučujeme

Připravte svůj dům na jaro: Přinášíme vám tipy, jak na to

Čerstvý jarní průvan by měl zavát hned při vstupu do vašeho domu. Perfektním jarním doplňkem na chodbu se stane stojan na deštníky. Jak sami moc dobře víte, jarní počasí je nevyzpytatelné.

Je čas uklidit flanelové povlečení a mohutné deky vyměnit za lehčí přikrývky. Prostor působí daleko vzdušněji. Akvarelové barvy povlečení s geometricky znázorněnými pruhy si zamiluje každý. Své nápady s jarními dekoracemi uskutečněte i v koupelně. Budete se možná divit, ale nový květinový sprchový závěs tu vnese kus jara.

Co ještě zvládne podtrhnout jarní atmosféru?

Kupte si porcelánovou vázu do kuchyně v pastelové barvě, třeba se zlatým nápisem. Perfektně prozáří každý stůl, když jaro přivítáte čerstvou květinou. Dobrým nápadem jsou veselé hrnky v duhových odstínech barev. Pomocnou ruku vám přinesou i články o bydlení v praktickém pojetí.

Milovnice abstraktního umění mohou své obývací pokoje oživit i stálou dekorací v podobě obrazu, kde hraje ústřední roli, jak jinak, než kytice. Osobitý styl dodáte domovu vlastními fotografiemi. Do kovových klipů na řetízku zacvakněte rodinné fotografie a vytvořte si tak pás vašich vzpomínek. Frčí živé odstíny barev – co třeba nově vymalovat nebo přemístit pár kousků nábytku jinam? Top jsou i světlé neutrální barvy, inspirujte se v módních trendech bydlení!

Na stěnu můžete namalovat strom s větvemi a pohrát si s namalovanými rámečky, kde se opět budou vyjímat vaše fotografie.

A jelikož se postupně začnou prodlužovat večery, začneme jistě trávit více času venku. Upravte záhonky, vysaďte kytičky a zajistěte moderní osvětlení. Články o bydlení s úpravou zahrad jsou populární a velmi čtivé. Kdo bydlí v paneláku, může zvážit alespoň hrnkové sazeničky nebo závěsné květináče.

Sluneční dny se pomalu blíží

Vyměňte těžké materiály za svěží pomocí tkanin, jako je třeba len a bavlna. Věcem dodáte úplně jiný rozměr. Vyzkoušet to můžete na sedačce s novými povlaky polštářků či jarním přehozem. Teplé koberečky na zemi ukliďte zatím z dohledu, holá podlaha je vzdušnější. Zajímat by vás mohla i úspora energie bydlení.