Doporučujeme Novinky

Přírodní péče o naše řasy

Řasy jsou denně zatěžovány nejen ovzduším a rozmary počasí, ale i celou řadou kosmetických přípravků, proto je nezbytná pravidelná denní péče.

Tím zajistíme její efektivnost.V mnoha případech účinkují na posílení řas podobné „vychytávky“ jako při péči o vlasy.

Olivový olej

Stačí do něj namočit odličovací tamponek a postupně vmasírovávat do řas. Zároveň tím pomůžete i jemné pokožce v okolí očí. Ideální je pro suchou pleť. Také brání tvorbě drobných vrásek. Olej používejte 2x týdně.

Kokosové mléko

Nejen zlepší vzhled vašich řas, ale zabezpečí i jejich růst. Také jejich barva bude výraznější. A jak na to? Kokosové mléko po otevření plechovky řádně rozmíchejte, namočte do něj kosmetické tamponky, následně je přiložte na oči a nechte působit asi 10 minut.

Zelený čaj

Možná jej používáte v boji proti oteklým víčkům a tím vlastně nevědomky pomáháte i vašim řasám. Zelený čaj podporuje růst řas a díky těmto obkladům budou i hustší.

Oleje pro péči o řasy

Pro tyto účely je vhodný ricinový olej, olej z řešetláku či olivový olej. Tyto oleje pomohou, aby byly vaše řasy pevnější, zabraňují poškození a ztrátě, urychlují růst, zachovávají barvu.

Jaká pravidla platí?

  • Před prvním použitím je vhodné provést test snášenlivosti, abychom zabránili alergickým reakcím na oleje.
  • Na nanášení je potřeba čistý kartáček od řasenky.
  • Olej by měl mít při používání pokojovou teplotu.
  • Pozor, aby se olej při používání nedostal do očí.
  • Nosíte – li kontaktní čočky, před aplikací oleje je vyjměte a pak je minimálně 2 – 3 hodiny nepoužívejte.
  • Olej necháme na řasách působit maximálně 10 minut.

Bylinné zábaly

Pro domácí péči o řasy je také vhodné používat odvary z různých léčivých bylin. Nejčastěji se používá heřmánek, chrpa nebo měsíček. Tyto zábaly mají komplexní vliv i na kůži očních víček a mohou mít i liftingový efekt. Opět je důležité udělat, před prvním použitím, test snášenlivosti. Nálev připravíme velice jednoduše – polévkovou lžíci sušené bylinky přelijeme vařící vodou a necháme 2 – 3 hodiny louhovat. Poté přefiltrujeme, namočíme kosmetický tamponek a přikládáme na oči, necháme působit asi 10 – 15 minut. Obklady můžeme aplikovat ráno a večer.