Doporučujeme

Recepty z čaje matcha

Nápoj z japonského zeleného prášku Matcha nemusí být jen ve formě klasického a nejznámějšího čaje. Prášek Matcha lze totiž úspěšně a snadno zakomponovat do nejrůznějších druhů nápojů. V dalším textu se dozvíte například recepty na limonádu, kávu, smoothie nebo alkoholický koktejl. To vše s čajem Matcha, který tyto nápoje obohacuje o cenné látky.

Matcha latte

Ingredience: ½ čajové lžičky Matcha, šálek polotučného mléka, 2 čajové lžičky květového medu, 3 polévkové lžíce teplé vody

Příprava: Výše uvedené ingredience (s výjimkou mléka) smíchejte a důkladně je promíchejte metličkou. Potom přidejte ještě trochu teplé vody (podle potřeby) a znovu promíchejte. Takto připravenou směs vmíchejte do šálku mléka a našlehejte.

Matcha latte se může podávat teplé nebo za studena. V takovém případě je vhodné nápoj vychladit v lednici a před podáváním do něj přidat kostku ledu.

Matcha limonáda

Ingredience: 2 g japonského čaje Matcha, 3 dcl minerálky, 0,3 dcl sirupu jaký máte rádi

Příprava: Nejprve co nejdůkladněji smíchejte zelený prášek Matcha a sirup. Následně přidejte trochu minerálky a znovu vše pořádně promíchejte. Nakonec dolijte zbytek minerálky, zamíchejte a můžete podávat.

Pokud máte rádi ledové nápoje, přidejte do Matcha limonády kostku ledu.

Matcha frappe

Ingredience: 2 g japonského čaje Matcha, šlehačka, vanilková zmrzlina, 1dcl polotučného mléka, led

Příprava: Nejprve pořádně rozdrťte připravený led. Potom dejte do shakeru mléko a Matcha prášek. Směs důkladně protřepejte a přidejte rozdrcený led a šlehačku. Znovu vše pořádně protřepte. Vše nalijte do sklenice a nahoru dejte šlehačku.

Smoothie Matcha

Ingredience: 2 g Matcha, hrst malin, hrst borůvek, trochu jahod, bílý polotučný jogurt a led

Příprava: Matcha smoothie připravíte úplně stejně, jako kterékoliv jiné smoothie. Tedy vše dejte do mixéru a důkladně rozmixujte. Následně rozlijte do sklenic a můžete popíjet.

Ovoce je nejlepší čerstvé, ale můžete použit i z mrazáku.

Ice tea Matcha (ledový čaj)

Ingredience: 2 g zeleného prášku čaje Matcha, 300 ml vody, limetka, citrón, led

Příprava: Vodu důkladně promíchejte s práškem Matcha. Lépe to půjde, pokud dáte vody menší množství a teprve v druhé fázi míchání zbytek. Do nápoje přidejte kostku letu, plátek citrónu a plátek limetky. Podle vaší chuti můžete limetkovou nebo citrónovou šťávu do ledového Matcha čaje rovnou nakapat.

Martini s čajem Matcha

Ingredience: 2 malé panáky vodky, ½ malého panáku Martini, ½ čajové lžičky Matcha, limetka

Příprava: Všechny ingredience důkladně promíchejte v shakeru. Následně je nalijte do skleničky, kterou ozdobíte kouskem limetky.

Podle chuti můžete nápoj podávat ihned, případně ho nechte nejprve vychladit v lednici.

Sen z Matcha

Ingredience: 2 g japonského prášku z čaje Matcha, 2 dcl polotučného mléka, 5 cl Kahlua, led

Příprava: Matcha prášek nejprve důkladně promíchejte s trochou mléka. Potom přidejte zbytek mléka a znovu zamíchejte. Nakonec dodejte Kahlua a po finálním promíchání můžete nápoj nalít do sklenic. Podávejte s ledem.

Matcha na detoxikaci

Ingredience: 2 g Matcha, kokosové mléko, med, limetka, avokádo, led

Příprava: Omyjte a nakrájejte avokádo, omyjte a rozkrojte limetku. Do mixéru dejte prášek Matcha, kokosové mléko, trochu medu, nakrájené avokádo a krapet limetkové šťávy. Přidejte led a vše rozmixujte. Můžete ihned podávat.

Při přípravě každého nápoje z čaje Matcha je potřeba mít na paměti, z jakého důvodu jste tento zelený prášek zařadili do životosprávy. Jestliže chcete díky Matcha zhubnout, vyvarujte se jakýmkoliv kalorickým receptům. Zrovna tak pro čistě zdravotní důvody je vhodnější se vyvarovat některým ingrediencím, přičemž z našich receptů se jedná hlavně o alkohol.