Vaše příběhy

Moderní Popelka

Mladá žena, která si v životě zažila nemálo zlého, nikdy nepoznala, co znamená být milována, ale přesto se na ni usmálo štěstí. Tento příběh bychom mohli nazvat pohádkou O moderní Popelce.

V dětství jí chyběl tatínek, který zemřel na závažnou nemoc, když jí bylo osm let. Žila sama s maminkou, dokud se nerozhodla osamostatnit. O studia se nikdy vážně nezajímala, vždy radši četla knihy a představovala si, že je hlavní hrdinkou románu. Proto se také rozhodla, že si v dospělosti zařídí vlastní knihkupectví. Nazvala jej podle známé pohádky: ,,U Popelky“. Lidé k ní rádi chodili pro rady, vždy přesně věděla, jakou knihu doporučit.

Měla pár skvělých kamarádek, ale žádného muže, který by jí byl oporou. Její život se jí zamlouval, ale jak to tak bývá, toužila po zázemí, rodině a dětech. Po večerech si představovala, jaké by to bylo, kdyby potkala nějakého muže, který by ji ctil a miloval. Takového prince.

Její přítelkyně jí často domlouvaly schůzky, ale nikdy z toho nevznikl žádný láskyplný vztah. Později začala být velmi skeptická a tyto nabídky odmítala.

Když ji potkalo štěstí, bylo jí právě 30 let. Byl to muž, který k ní přišel pro radu ohledně knihy. V té době jí zemřela maminka, takže si ani nevšimla, jak je pán pohledný a milý. Prodala mu knihu a víc na něj nemyslela. Po týdnu se jí ale zdál sen, ve kterém tento neznámý vystupoval. Když se ráno probudila, cítila zvláštní teplo u srdce a celý den potom na muže ze snu myslela. Samozřejmě si hned neuvědomila, že toho muže zná, že u ní byl v krámku.

To jí došlo až po delší době, kdy se muž znovu objevil a promluvil na ni. Okamžitě jí tělem projela vlna tepla, srdce se jí rozbušilo a pocítila nával euforie. Muž se na ni usmál a rozpačitě se jí zeptal, zda by s ním nešla na večeři. Okamžitě nabídku přijala a tím otevřela dveře svému štěstí v podobě partnera. Po nějaké době se mu svěřila se snem, který se jí zdál. Snem, díky kterému se do něj nejspíš zamilovala. On se jí přiznal, že měl také takový podobný sen. Proto za ní znovu přišel a doufal, že ho neodmítne.

Jejich přátelé tomuto příběhu příliš nevěří, ale přesto jim nikdo neřekne jinak než snový pár.

Kristýna S.