Doporučujeme

Modelace prsou vrátí vašemu poprsí atraktivitu a vám sebevědomí

Jste spokojená s velikostí svého poprsí, ale už nikoliv s jeho tvarem? Pak jste ideální kandidátkou na modelaci poprsí.

Při modelaci prsou se prsa zpevní, získají lepší tvar a celkově lepší vzhled. Plastický chirurg během operace odstraní nadbytečnou kůži, která je příčinou povadnutí ňader a povolení jejich kontur.

Kdy modelace prsou pomůže?

  • řešíte pokles prsou po těhotenství a kojení

  • máte pocit, že rostoucí věk se na vás projevuje hlavně změnou tvaru a povadnutím prsou

  • hodně jste zhubla a váhový úbytek se negativně projevil na objemu a tvaru prsou

Kdy modelace prsou nepomůže?

  • pokud chcete prsa zvětšit – pak je třeba zvolit augmentaci (zvětšení prsou) a případně ji spojit s modelací, aby byl vzhled prsou skutečně bezchybný

  • před plánovaným těhotenstvím – těhotenství a následné kojení mohou mít za následek opětovný pokles ňader

Jak modelace prsou probíhá?

Samotný zákrok trvá zhruba dvě hodiny a provádí se v celkové anestezii. Ještě předtím je však třeba provést nutná předoperační vyšetření včetně ultrasonografického vyšetření prsou.

Než plastický chirurg sáhne po skalpelu, provede fotodokumentaci hrudníku a rozkreslí si na něj linie operačních řezů. Pro dokonalý výsledek je totiž nutné vyměřit každý jednotlivý řez.

Operačními řezy pak odstraní přebytečnou kůži a tkáň, umístí do nové polohy prsní dvorce a sešitím operačních ran vymodeluje prs do požadovaného tvaru.

Když je hotovo, zavede do ran drén, aby zamezil vzniku krevního výronu, a hrudník zafixuje elastickým obvazem. Drén lékař zpravidla během prvního převazu odstraní.

Následuje jeden až dva dny hospitalizace a pacientka může jít z nemocnice domů.

Pozákrokový režim zahrnuje hlavně klid:

  • Šest týdnů po zákroku musí pacientka nosit speciální elastickou modelovací podprsenku

  • Po dvou týdnech od zákroku se může vrátit do práce

  • Po dobu dvou měsíců od zákroku se musí vyhnout se namáhavé fyzické aktivitě, sportu a zejména zvedání těžkých věcí

A co jizvy?

Na každý chirurgický zákrok na těle zůstanou vzpomínky v podobě jizev. Jejich vzniku se však lze účinně bránit. Pro zákrok je třeba vybrat si správnou kliniku, kde proti rozvoji jizev působí již během operace.

Na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic například sešívají operační rány jemným samovstřebatelným stehem, aby byly jizvy co nejmenší. Když se rány zacelí, doporučují je překrývat silikonovými náplastmi. Ty zajistí hydrataci, výživu a regeneraci tkáně.

Jizvy mají tendenci samy po několika měsících od zákroku blednout. Na Brandeis Clinic však můžete jejich vyblednutí a vyhlazení ještě více podpořit, a to ošetřením profesionálním laserem Palomar.

Láká vás možnost získat zpět krásné a pevné poprsí? Domluvte si konzultaci na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.

p