Doporučujeme

Máte suchou pokožku? Poradíme vám, jak správně nanášet pleťový olej

Spousta lidí používá pleťový olej v domnění, že jim pomůže zbavit se problémů se suchou kůží. Pokud jej ale budete aplikovat špatně, pak bude pleť naopak vysoušet.

Aby mohly přírodní oleje na pleť dokonale zapůsobit na vaši pokožku, musíte je umět také správně aplikovat. V následujících řádcích vám tedy ukážeme, jak na to a co byste o pleťových olejích měli vědět.

Vybírejte pečlivě

Kvalitní přírodní olej na pleť byste měli pečlivě vybírat. Ne všechny oleje totiž budou vhodné přímo pro vás. A bohužel nejde obecně říct, který bude nejvíce vyhovovat právě vám. Abyste to zjistili, musíte sami testovat různé oleje a pozorovat výsledky na vaší pleti.

Pro základní orientací v pleťových olejích je ale možné použít tzv. komedogenní stupně. Čím vyšší je tento stupeň, tím větší je také riziko vzniku akné nebo ucpávání akné. Každý člověk je ale jiný. Proto je potřeba trefit ideální stupeň, který bude vhodný právě pro vás. Rozhodně se tedy nebojte experimentovat a zkoušet, dokud nenajdete kvalitní přírodní olej na pleť, který vám dokonale sedne.

Lépe hydratovaná pleť?

Někteří lidé se mylně domnívají, že přírodní oleje na pleť slouží jako náhrada za hydratační krém. To ale není pravda. Oleje právě naopak můžou vaši pokožku vysušovat. Zpočátku se vám sice bude zdát vaše pleť mastná a na první pohled dobře hydratovaná, po absorpci oleje do vaší pokožky vám ale po krátké chvíli přijde vysušená.

Tomu se dá ale poměrně snadno zabránit. Stačí přírodní olej nanášet na vlhkou pokožku. Pleť si nejprve klasicky vyčistěte. Následně ji navlhčete a až poté naneste samotný olej. Jestliže na část s navlhčením pokožky zapomenete, pak vás bude zbytečně trápit suchá kůže. Přidáním jednoho kroku ale bude vaše pokožka dobře hydratovaná a první pohled mnohem vlhčí.