Doporučujeme

Fotopast dokáže pohlídat váš pozemek

Fotopasti se stávají v posledních letech stále populárnějším trendem a to nejen u milovníků přírody, jak by se mohlo na první pohled zdát. Moderní fotopasti disponují zcela jinou technologií než první modely, které pomáhaly přírodovědcům a vědeckým pracovníků v monitorování zvířat.

Dnešní fotopasti jsou vybaveny pokročilou optikou a velmi citlivým snímačem, který dokáže detekovat jakýkoliv pohyb. Fotopast mají skladný tvar a zcela nenápadný vzhled. To proto, aby o jejich přítomnosti nevěděl nikdo jiný než ten, kdo ji na dané místo umístil.

Jak fotopast funguje

Fotopast se umístí na potřebné místo, které bude monitorovat. Následně už bude pracovat zcela sama a na vás je jen to, abyste kontrolovali, jaké záběry pořídila. Fotopasti dokáží pořizovat jak snímky, tak i videozáznamy, vždy ve vysokém rozlišení. Jakmile se dostane zvíře nebo člověk do oblasti, kterou fotopast zaznamenává, fotopast se ihned aktivuje a během zlomku vteřiny pořídí snímek. Fotopast funguje nonstop a to dokonce i v nočních hodinách.

Přínos fotopastí se každý den ukazuje v praxi. Mnoho lidí si je pořizuje v momentě, kdy už je někdo vykradl. Zlatým pravidlem je prevence a fotopast si tak můžete pořídit i jen tak a kontrolovat její snímky třeba jen tehdy, když se něco stane. V podstatě jde o nejlepší důkazní materiál. Pokud k vám na pozemek vnikne soused, nějaké zvíře, zloděj nebo vandal, vy o něm budete vědět. Fotopast vás nemusí o událostech informovat jen zpětně. Vybrat si můžete i fotopasti disponující GSM modulem, se kterým si můžete nechat zasílat čerstvě pořízené snímky na telefon nebo na email. Vždy budete mít tedy okamžitý přehled, co se na vašem pozemku děje. Fotopasti vám následně zajistí klidný spánek a to i v případě, kdy budete třeba mimo domov. Jejich popularita bleskově stoupá a může za to i cena fotopastí, díky které si je může dnes už pořídit každý.