Krása Zdraví

Africké černé mýdlo pro naši krásu

Prvopočátek výroby tohoto mýdla sahá do africké Ghany, kde jej ženy vyráběly na přírodní bázi. Používaly jej na čištění pokožky a k péči o vlasy.

Vyrábí se pomocí tajných receptur, které se předávají z generace na generaci. Základ tvoří domácí rostliny, které se suší a pálí. Vzniklý popel se nadrtí a přidává se do různých olejů (kokosový, palmový nebo bambucké máslo) . Tato směs se zahřívá a ručně míchá po dobu 24 hodin, následně se nechává ztuhnout.

Účinky mýdla v kosmetice

Toto mýdlo je 100% přírodní produkt, který se vyrábí na bázi rostlinných olejů, neobsahuje žádné chemické ani konzervační látky, barviva ani parfemaci. Nabízí dobrou pěnivost, kterou získává díky skořápkám z kokosových ořechů, má výborné účinky na všechny typy pleti, přirozeně čistí problematickou pokožku se sklonem k tvorbě akné, pokožku nevysušuje, má hydratační účinky, nabízí přirozenou ochranu proti UV záření.

Přírodní čistič pleti

Kyselina laurová v oleji z palmového jádra a kokosového oleje nabízí antimikrobiální účinky. Bambucké máslo vyčistí pokožku oleje bez vysušení.

Jemný exfoliant

Mýdlo má zrnitou strukturu, která působí na naši pokožku jako jemný exfoliant.

Boj proti akné

Kokosový olej je velmi účinný prostředek v boji proti akné. Obsahuje totiž kyselinu kaprilovou a vitamín E, které pomáhají upravovat hladinu pH pokožky a zklidňují její podráždění a zarudnutí. Stejné účinky má i palmový olej, který obsahuje betakaroten, kyselinu olejovou a kyselinu linolovou. Tyto látky mají protizánětlivé vlastnosti.

Redukce jemných vrásek a jizev

Mýdlo je velkým zdroje antioxidantů, které pomáhají v boji proti poškození kůže volnými radikály a přispívají k redukci příznaků stárnutí.

Jedinečná kombinace jednotlivých přísad je vynikajícím prostředkem, který pomáhá redukovat jizvy vznikající po akné. Palmový olej je vynikajícím zdrojem vitamínu E, což je rozhodující prvek pro udržení zdraví pokožky. Esenciální mastné kyseliny posilují regeneraci kožních buněk.