Novinky Zdraví

5 levných potravin, se kterými účinně posílíte imunitu

Součástí našeho těla je imunitní systém, jehož prvořadým úkolem je odrážet hrozby. Občas si však neví rady nebo hrozby nezvládá odrážet a my můžeme onemocnět. Některé superpotraviny pomůžou imunitní systém podpořit.

Brokolice

Obsahuje velké množství základních živin, vitamínů a minerálů. Je pro naše tělo i náš imunitní systém dobrým přínosem. Kromě výše zmíněných obsahuje i antioxidanty, které chrání naše tělo před možnými infekcemi a posilují imunitní systém.

Brokolici připravíme jako přílohu nebo hlavní chod. Představuje dokonalou součást salátů a je surovinou pro přípravu chutné polévky nebo pomazánky.

Zázvor

Zázvor se v kuchyni používá po dlouhá staletí. Je to protizánětlivá potraviny. Kromě toho pomáhá vyrovnat fungování našeho imunitního systému. Posiluje ochranný mechanismus a je skvělým zdrojem vitamínů a antioxidantů. Ty udržují naše tělo zdravé a v kondici. Zázvor můžeme použít při přípravě pokrmů. Připravíme si z něj lahodný teplý nápoj nebo zdravou limonádu.

Česnek

Tato zelenina je používána jako přírodní antibiotikum. Dokonale dokáže posílit imunitní systém. Obsahuje vyšší množství síry. Ta posiluje obranyschopnost a zlepšuje schopnost těla odrážet viry, bakterie a plísňové infekce. Česnek pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a udržuje cholesterol v mezích normy.

Jogurt

Obsahuje probiotika. O těch je známo, že podporují trávicí soustavu a dobré fungování střev. A zdravá střeva znamenají dobrou imunitu. Nacházejí se v nich totiž přátelské bakterie. Kromě probiotik poskytuje jogurt také vitamín D, který reguluje imunitní systém a má schopnost vylučovat antibakteriální proteiny. Tím posílí imunitu.

Čaj

Ať už máme v oblibě čaj zelený nebo černý, oba druhy jsou bohatým zdrojem flavonoidů a antioxidantů. Ty pomáhají bojovat proti škodlivým bakteriím. Antioxidanty kontrolují volné radikály, které způsobují poškození buněk. Tím zlepšují obranyschopnost organismu.