Uncategorized

Jak vybrat elegantní cestovní kufr

Většinou pro pány je kufr pouze prostředek, do kterého si zabalí věci na dovolenou a je mu jedno jak bude vypadat. Ale kufr vyjadřuje i osobnost svého majitele. Takže výběr toho pravého kufru pro nás dámy může být stejně zapeklitý, jako výběr kabelky.

Na co kufr potřebujete?

Cestovní kufry se často řadí do tří velikostí: S, M, L. Pokud se chystáte na víkendovou dovolenou, služební cestu, nebo na let s nízkonákladovou leteckou společností postačí vám cestovní kufry velikosti S. Je však dobré se ujistit, že kufr splňuje podmínky příručního zavazadla. Podmínky se týkají velikosti a každá společnost si tyto limity určuje sama, ale většinou se jedná o zavazadlo v rozměrech 55 x 40 x 20 cm. Pokud však jedete na prodloužený víkend, jistě pro vás bude přívětivější větší kufr, ideálně pak velikost M, tedy od 60 do 80 cm výšky. A jestli máte v plánu dovolenou na více dnů nebo s celou rodinou, velikost L je pro vás jasná volba.

Cestovní kufry a jejich materiál

Cestovní kufry se řadí do dvou skupin, buď skořepinové kufry na kolečkách z plastu a ABS, nebo naopak textilní kufry, do kterých se řadí i kufry kožené. Každý materiál má své přednosti. Například s koženým kufrem zaujmete snad každého, je velice elegantní a o jeho designu není potřeba mluvit, bohužel jsou náchylnější na škrábance.

Design kufru

Přála byste si na každou cestu jiný kufr? Jistě si můžete kupovat stále nové kufry, ale až do okamžiku, kdy je nebudete mít kam uskladnit. Navíc pokud chcete kvalitní kufr, který něco vydrží a bude vypadat pěkně, počítejte s vyšší investicí. Jiný kufr však můžete mít i bez toho, abyste kupovala nový. Stačí si pořídit stylový obal na kufr a v tu ránu bude váš kufr vypadat úplně jinak. Můžete si tedy pořídit nenápadný kufr, například černý nebo šedý a k tomu obal s bláznivými květinami, obrazci, nebo puntíky. Jednoduše tak ze střídmého a seriózně vypadajícího kufru vytvoříte veselý a originální kufr. Navíc díky obalu bude váš kufr ve větším bezpečí.