Krása

Víte, jak na vrásky kolem očí?

Vrásky kolem očí jsou jedním z projevů stárnutí. Obvykle se začnou objevovat, když se usmějete nebo se mračíte. Kůže pod očima je velmi jemná a tenká a nedokáže zadržovat tolik vlhkosti, proto je více náchylná k jemným vráskám. Přispívá k nim i ztráta kolagenu, elasticity a sluneční záření.

Domácí prostředky proti vráskám

Vrásky kolem očí nechce mít žádná žena. Snížit jejich výskyt může pomoci pravidelná hydratace, se kterou mohou pomoci některé druhy přírodních prostředků. Jejich pravidelné používání může pomoci omezit či redukovat výskyt těchto vrásek.

Kokosový olej

Panenský kokosový olej zvlhčuje a hydratuje pokožku a pomáhá redukovat vrásky pod očima. Jeho složky mají příznivý vliv na tvorbu kolagenu, jehož hladinu pomáhají zvyšovat. Kromě toho obsahuje antioxidační látky, které ničí volné radikály, jež přispívají ke stárnutí pokožky.

Kokosový olej lze použít přímo na kůži. Aplikujte trochu kokosového oleje na kůži kolem očí a jemně vmasírujte. Tuto činnost provádějte pravidelně.

Aloe Vera

Gel z Aloe Vera může pomoci omezit jemné vrásky, neboť podporuje pružnost kůže a hydratuje pokožku. Také obsahuje antioxidanty, které snižují zánět.

Pokud chcete vyzkoušet aplikaci gelu Aloe Vera, musíte používat gel pouze velmi kvalitní, jehož malé množství jemně vmasírujete do pokožky kolem očí.

Gel má také pozitivní vliv na pokožku unavenou, kterou zklidní a pomůže vám zbavit se tmavých kruhů pod očima.

Další způsob je konzumace šťávy Aloe Vera, která podpoří hydrataci organismu.

Kakaové máslo

Obsahuje antioxidační látky, které pomáhají v boji s viditelnými známkami stárnutí kůže. Antioxidanty v něm obsažené chrání před stárnutím pokožky, před poškozením UV záření a podporují celkové zdraví kůže.

Okurky

Mají nejen chladící účinky, ale pomáhají snižovat i viditelné známky stárnutí pokožky. Výtažky z okurky podporují tvorbu elastinu a mají antioxidační účinky.