Krása Zdraví

Nechte se hýčkat thajskou masáží

Tento druh masáže je velmi starobylá léčebná metoda spojující prvky akupresury s celou řadou protahovacích pohybů.

Pro samouzdravování je velice důležité, aby tělo, mysl i duch byly v harmonii, o což se tento typ masáže snaží.

Výhodou těchto masáží je především to, že se neomezují pouze na pohybový aparát. Velmi dobré výsledky má i při osobních zátěžích či stresu, jako metoda rehabilitační a regenerační nebo u onemocnění psychosomatických. Je ideální jako relaxační technika po fyzické námaze. Rozdíl oproti klasickým masážím je v tom, že se nevěnuje pouze svalům a měkkým tkáním, neuvolní i šlachy a páteř. Díky protahování dochází k postupnému uvolňování ztuhlých svalů a zároveň se posílí tělo. Každý masér má svůj soubor technik, které během masáží používá. Pomáhají zvyšovat pružnost těla a uvolňují jeho napětí.

Druhy masáží

Klasická thajská masáž uvolní svaly, klouby, páteř, šlachy a přináší celkové uvolnění těla. Je vhodná pro začátečníky, kteří potřebují opravdové uvolnění.

Relaxační olejová masáž je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout. Základem je thajská klasická masáž, při níž se aplikuje masážní olej. Může se použít neutrální, aby případně nevznikla kožní reakce. Můžete si však vybrat z celé řady olejů esenciálních. Nejčastěji se používají oleje s vůní zeleného čaje, jasmínu, skořice, citronové trávy, levandule, eukalyptu či kokosu.

Bylinná masáž vás bude hýčkat. Je to kombinace klasické masáže a masáže olejové relaxační s přidáním teplých plátěných polštářků, naplněných thajskými bylinkami. Přiložením teplých sáčků s bylinkami dochází k otevření pórů pokožky a bylinky tam mohou lépe působit. Tento typ masáží je vhodný pro léčbu ztuhlých a bolestivých svalů či bolestí chronických.

Cukrová masáž je oblíbená především u žen.  Používá se při ní třtinový cukr a během masáže je tak zároveň prováděn i peeling celého těla. Velice vhodná je jako revitalizace pokožky před letním obdobím.

Masáž chodidel – díky stimulaci vegetativních bodů jednotlivých lidských orgánů na ploskách nohou dochází k hlubokému uvolnění a zlepšení zdravotního stavu.

TIP: Levný copywriting od profesionálů je zárukou kvalitního textu