Doporučujeme

S celulitidou se za svůj život utká valná většina žen

Statistiky hovoří dokonce až o 90 %. Nevybírá si na základě věku ani postavy. Nevzhledné dolíčky kazí dojem v plavkách nebo krátkých šortkách. Chcete nad touto vadou na kráse konečně zvítězit?

Na celulitidu se musí vědecky aneb co se o ní traduje a není to pravda?

Mohou za celulitidu toxiny nahromaděné v organismu? Než sáhnete hluboko do peněženky pro jakýkoli přípravek, který vám jejich odstranění svatosvatě slibuje, zastavte. Tady příčinu opravdu nehledejte. Viníkem je v tomto případě tuk. Tedy, přesněji řečeno, tukové buňky, ty zvětší svůj objem a následně tlačí na podkožní vazivo nebo až kolagenová vlákna umístěná ve škáře.

Celulitidu si vymyslel kosmetický průmysl, mají ji stejně skoro všechny, takže řešit ji je naprostá marnivost. Pozor, neléčená celulitida se může zhoršit. Pozdější fáze jsou problémem nejen estetickým, ale také zdravotním, útlak nervů a cév je jednak nepříjemný, neboť bolí a jednak se taková kůže stává křehkou, což je ideální předpoklad pro rozvoj infekcí. Celulitida dokáže vyústit dokonce v bércové vředy.

Muži celulitidu nemají?

Tato teze je pravdivá jen z části. Většinou opravdu ne. Je to dáno jiným fungováním ženského těla. Vaše kůže je tenčí, v rizikových partiích se ukrývá více tukových buněk, máte jiné uspořádání podkožního vaziva a v neposlední řadě jsou za celulitidu zodpovědné i ženské hormony. A to jak ty vaše, které se vám v těle tvoří přirozeně, tak i ty, které užíváte v hormonální antikoncepci. Nicméně výjimečně se celulitida může objevit také u mužů.

Dieta vám zajistí hladkou pokožku. Budete-li se touto větou řídit, spíš si ublížíte. Nadváha opravdu nemusí nutně znamenat poukázku na celulitidu, navíc vaše tělo rozhodně ocení, dodáte-li mu všechny potřebné živiny.

Existuje na celulitidu skutečně účinná léčba?

507041_mainDosud nejefektivnější metodu představuje laser. Dokáže stimulovat látkovou výměnu a zajistit zlepšení proudění lymfy a postarat se i o zpevnění svalové a vazivové tkáně, a tím i vypnutí pokožky. Efekt správného průtoku mízy v organismu umí zároveň podpořit i manuální lymfodrenáž.

A samozřejmě je nezbytné, pokud se chcete tohoto problému účinně zbavit, také dodržovat zásady zdravého životního stylu, omezit stres atd.

Které metody využíváme v centru estetické medicíny Altos?

V první řadě revoluční přístroj TriActive+, který v sobě kombinuje hned tři účinné postupy v podobě laseru, radiofrekvence a ultrazvukového ošetření. Vznikl v mezinárodní kooperaci předních špiček svého odvětví a reprezentuje poslední technologické poznatky. Pracuje na principu unikátní termodynamické metody. Navíc disponuje funkcí chlazení, čímž se postará i o zvýšený komfort pacienta. Vlastní ošetření laserem pak doplníme i dalšími podpůrnými metodami, využít se takto dá doplňkově rovněž mezoterapie.