Pro zdraví i krásu terapie rybičkami

Bezbolestná péče o kůži

Různé kožní poruchy jsou dnes bohužel poměrně běžné i u mladších ročníků. Jejich léčba bývá obvykle složitá a dlouhá. Existují však i metody, díky kterým je možné zlepšit kvalitu pokožky bez toho, aniž byste si na sebe museli nanášet různé mnohdy nepříliš účinné krémy.

Exotické rybky

V současnosti jsou nejen v naší zemi, ale v podstatě v celé Evropě v kurzu terapie s rybkami Garra rufa. Tento přírodní peeling je zcela bezpečný a zároveň nebolí. Princip je jednoduchý. Stačí ponořit do akvária část těla a nechat se rybkami ožužlávat. Ty se takto krmí, ale není potřeba mít obavy. Jak již bylo naznačeno výše, terapie je velice příjemná a nebolí. Některé citlivější jedince může ožužlávání alespoň ze začátku mírně lechtat, ale to by mělo rychle přejít. Garra rufa takto zbavují kůži jejich odumřelých nebo jinak poškozených segmentů, což vylepšuje její mechanické vlastnosti a tím zároveň i její vzhled. I proto tento druh terapie zdomácněl v mnoha kosmetických salónech v Česku.

Zlepšení

Péči o kůži s rybkami Garra rufa v současnosti poskytuje nejeden kosmetický salón v tuzemsku. Jedná se totiž o zkrášlující kůru, která na rozdíl od mnoha jiných metod opravdu funguje. Ne vždy je stoprocentní, ale nějaká forma zlepšení jde vidět takřka u každého, kdo tímto procesem prošel. A to platí i pro lidi s různými kožními poruchami jako je kupříkladu lupenka. K tomuto druhu přírodního peelingu je ale vhodní adekvátní vybavení, třeba ve formě dermaQuaria.

Speciální akvárium

Na rozdíl od běžných akvárií je možné v dermaQuariu navodit pro rybky takřka bezpracně takové podmínky, které jim budou plně vyhovovat. Toto zařízení je samozřejmě možné si koupit, a to jak do salónu, tak domů nebo třeba do kanceláře. Existuje tu však i možnost pronájmu. V takovém případě je možné dermaQuarium vyzkoušet na jeden i více měsíců a pokud bude vyhovovat, následně ho i koupit.