Doporučujeme

Poznejte fitness svět a změňte váš život k nepoznání

Snažit se udržet tělo v dobré fyzické kondici by mělo být v zájmu nás všech. Ne každý má však motivaci, která by pro něj znamenala i pohon k tomu, začít něco dělat. Co třeba shozené kilogramy, posilování svalů, lepší dýchání a prokrvení tkání?

Nemusíte přece jen zvedat těžké činky, fitness dnes nabízí spoustu jiných fyzických aktivit. Dokáže povzbudit celý kardiorespirační systém, když se naučíte vhodné cviky. Chce to jen vytrvalost a pružnost změnit váš stereotyp. S prvními úspěchy se pak dostaví i pocit štěstí a další chuť vykonávat jiné a jiné cviky. Cvičení se pro vás může stát stěžejním bodem pro zdravější životní styl. Společně s novým stravovacím režimem a odstraněním škodlivých návyků (kouření, alkohol, stres, nedostatek pohybu), zvládnete váš život obrátit k lepšímu. Navíc budete mít i lepší náladu.

Jak všechno zrealizovat?

woman-1661548_960_720Nápomocen by vám mohl být magazín, který vás naučí, jak správně pečovat o tělo před, během i po cvičení, co je důležité zakomponovat nebo naopak vynechat..sestavit se tak dá i vlastní tréninkový plán. Tréninkové plány si vyberete tak, jak budou vyhovovat vám. Nemusíte cvičit obden, když se na to necítíte. Vaše tělo potřebuje odpočinek, takže přepínáním nic nezískáte, nebo aspoň ne to, co jste si přáli. Možná jen svalovou únavu a nechuť jít příště cvičit. Začněte klidně v mírnějším tempu a cvičte tak, jak je vám to příjemné. Rozhodující je opakování cviků v různých sériích. Vaše tělo si postupně zvykne a pak už vám to ani nepřijde tak náročné jako při prvním provedení.

Nezapomínejte se také protahovat, ač vám to přijde zbytečné, můžete se tak vyhnout řadě zraněním. Samozřejmě si některé cviky oblíbíte více, jiné méně, ale když vydržíte, čekají vás pozitivní změny. A jak jsme se zmínili už na začátku, každopádně se lehce stravujte a jezte pestře. Inspiraci najdete na fitness recepty.