Zelené střechy se stanou přínosným doplňkem pro váš dům

Kdo by netoužil po bydlení v domku se zahrádkou. Tento sen si ale mohou splnit i lidé žijící ve městě a dokonce i obyvatelé bytových domů či dokonce paneláků. Rovné střechy městských domů jsou ideální pro vytvoření zeleného ostrova uprostřed sídliště nebo i v centru města.

vrstvyStřešní zahrada je stále oblíbenějším řešením, které má mnoho výhod. Kromě obytných domů se mohou zelené střechy realizovat i na obchodních domech, kancelářských budovách, průmyslových halách, skladech či garážích. Prakticky neexistuje žádné omezení, kromě velice šikmé střechy. Pokud se rozhodnete ozelenit střechu na svém objektu, nejlépe vám poradí odborníci ze společnosti

Ekrost – Zelené střechy Optigreen. Tato firma se zabývá prodejem výrobků německé společnosti Optigreen pro zelené střechy a kromě poradenství také zelené střechy a střešní zahrady sama realizuje.

Jaké má zelená střecha výhody

Zahrada na střeše domu či garáže má mnoho výhod. Ve velkých městech je to ideální forma, jak rozšířit zelené plochy a zlepšit tak i mikroklima v daném okolí. Obyvatelé domu se zelenou střechou mají možnost si odpočinout na zeleném trávníku či mezi drobnými dřevinami a květinami a navíc se pokochat zajímavými výhledy na své město.

img3

Vedle těchto esteticko-rekreačních výhod má zelená střecha i řadu technických a praktických předností. Zvýší se tepelná a protihluková izolace domu, ve kterém se díky tomu zlepší životní podmínky. V zimě se lépe udrží teplo a v létě se vnitřek budovy zase ochladí. K dalším výhodám patří ochrana hydroizolace před UV zářením a extrémními klimatickými vlivy, zejména kroupami, mrazem, větrem atd. Zelené střechy přispívají také k odlehčení kanalizačního systému, neboť zadržují vodu potřebnou k růstu vegetace.

10532929_817436414963603_3023667858828272969_n

Cena zelené střechy

Zelená střecha obsahuje řadu komponentů, kterými jsou hliníkové profily, odvodňovací systém, různé ochranné fólie a filtrační textilie. Vlastní osivo, řízky rozchodníků, kterým se nejlépe v těchto podmínkách daří, či další druhy rostlin se pěstují ve speciálních substrátech, určených výhradně pro zelené střechy. Jistě vás zajímá u zelené střechy cena. V cenících společnosti jsou uvedeny ceny za každý materiál zvlášť, zrovna tak za dopravu.