Cestování Doporučujeme

Pomocník při výběru a zajišťování dovolené

Chystáte se na letní dovolenou a přemýšlíte, co všechno je potřeba zařídit a kdo vám s tím vším pomůže? Obraťte se na informační portál centrum-cestovani.eu, zde najdete potřebné informace pro cestování – můžete si zde vybrat nejen zájezdy k moři v zajímavých destinacích, ale také zájezdy pobytové, zajistíte si zde letenky a to nejen s odletem z Prahy, ale i z dalších odletových míst, sjednáte si cestovní pojištění či zápůjčku auta na dovolenou.

Jak si vybrat dovolenou

Při výběru dovolené je potřeba si ujasnit, zda upřednostňujete dovolenou pobytovou či poznávací, podle toho volte druh destinace. Dalším důležitým hlediskem je ubytování a strava. Co se ubytování týká, nabídka je dosti široká, ale záleží, jaké možnosti nabízí destinace, kterou jste si zvolili.

Ubytovaní můžete být v hotelu, apartmánu, bungalovu nebo mobilheimu. I nabídka stravování je pestrá, velmi oblíbeným stylem je all inclusive, které je již zahrnuto v ceně zájezdu.

Možnosti dopravy

Při výběru dovolené je potřeba myslet i na způsob, kterým se do cílové destinace dopravíte. Je-li místo vaší dovolené vzdálenější, ideální je doprava letecká. Mezi velmi časté způsoby patří i přeprava autobusová či osobním automobilem. Pokud jste se rozhodli pro dopravu automobilovou, ale nejste si jisti, že váš vůz zvládne náročnější cestu, můžete si zapůjčit vozidlo v autopůjčovně. Nemáte-li na dovolené osobní vůz přesto jste se rozhodli cestovat, pomůže vám půjčovna aut v zahraničí.

Na co před odjezdem nezapomenout?

Pokud se chystáte do zahraničí, nezapomeňte na cestovní pojištění, které pokryje rizika spojená se zdravotními obtížemi, úrazem, ztrátou zavazadel či škodou způsobenou třetí osobě. Pojistná smlouva vám zaručuje péči asistenční služby, která funguje 24 hodin a to v českém jazyce.