Doporučujeme

Perfektní valentýnský dárek pro vašeho partnera? Parfém!

Nemilosrdně se blíží ono zamilované datum 14.2., takzvaný Sv.Valentýn. Spousta z nás se ještě nestačila vzpamatovat z vymýšlení dárků pod stromeček a už na dveře klepe Sv. Valentýn.

Jedním z nejčastějších dárků všech zamilovaných je parfém. Lidé volí tento dárek pro jeho praktičnost. Každá žena se muži zavděčí, když ho obdaruje skutečně kvalitním parfémem. Darovaným parfémem navíc dokážete hodně říci i sami o sobě. Parfémem, respektive zvolenou vůní řeknete své lásce mám tě rád/a, chci aby jsi byl lásko šťastný, vím, jaký/á jsi a za to si tě velice vážím. Parfémy darované od srdce mluví za vše a jsou oceňovány v každých chvílích, jelikož vonět je tak skvělé a obzvláště pro milovanou osobu.

Historie parfémů

Nejdůležitější etapa evropského voňavkářství nastala v 16. století, kdy přišla z Itálie do Francie Kateřina Medicejská vdát se za budoucího francouzského krále a zavedla v Paříži parfémy jako módní novinku. Nejlepším místem, kde se daly parfémy koupit, bylo město Grasse v Provensálsku, kde nechala Kateřina Medicejská postavit první chemickou laboratoř na výrobu parfémů. Proč? Okolo kvetou levandule a růžové keře. Díky těmto obchodním aktivitám Grasse zbohatlo a svůj voňavkářský průmysl vedlo tak dobře, že se zanedlouho stalo hlavním městem parfémů na světě.

Jak vybrat ten správný parfém?

Jednou z nejdůležitějších vlastností kvalitního parfému je postupný vývoj jeho vůně na lidské pokožce. Pokud si později přivoníme na místo, kde byl parfém prvotně aplikován, zjistíme, že se jeho vůně změnila. Je to proto, že kvalitní parfém má takzvanou pyramidální strukturu vůně: hlava, srdce a základ. Hlava je tvořena tóny, které jsou prchavé, voní nejvýrazněji a jsou patrné především v několika prvních minutách. Srdce zastupuje tóny, jenž mají laicky řečeno průměrnou výdrž, jsou výrazné a často nejlépe zapamatovatelné, tyto látky označujeme jako tzv. buket parfému. Nakonec základ parfému tvoří dlouhotrvající vůně. Kvalitní parfém musí být dobře vyvážený, s tóny které se rozvinou do dobře zapamatovatelných a výrazných vůní s dlouhou výdrží.

Pozor na kvalitu

Nekvalitní parfém rychle vyprchá a je nutné jej aplikovat několikrát za den. Naopak kvalitní parfém by si měl i po čtyřech hodinách zachovat postřehnutelnou a snadno identifikovatelnou vůni. Opravdu kvalitní parfémy, které byly aplikovány v ranních hodinách by měly být postřehnutelné i na konci dne. Mezi takové se zařadila novinka na českém trhu parfémy Gitano. Společnost Gitano cosmetics je výhradně česká společnost, která se zabývá výrobou luxusní kosmetiky a parfémů. Suroviny na výrobu dovážejí výhradně z metropole všech luxusních parfému a to z Francie. Díky jejich kvalitě se velmi rychle uchytily na českém trhu. Za každou lahvičkou s parfémem Gitano se skrývá příběh spojený s jeho výrobou.

Pokud máte doma sportovce jakéhokoliv věku doporučujeme zvolit parfém Angelo od již zmiňované značky Gitano. Je to nadčasová vůně pro energetické muže, kteří preferují dokonalost, a dřevité tóny, které prezentují velmi příjemnou, lehce svěží vůni.

Pro muže kteří již dávno vědí co chtějí a zakládají si na dokonalosti doporučujeme vůni Rich, která obsahuje feromony a dělá tak muže opravdu zajímavým a přitažlivým.

Vůně Black diamond je určena pro sportovně založené muže, kterým dodá pocit přitažlivosti. Bude z nich vyzařovat energie a harmonie a podpoří jejich smysl pro fair play.

Buďte tedy originální a pořiďte svému milovanému protějšku vůni, která je teď v kurzu. Nenechte vybírání dárku na poslední chvíli a objednejte tu pravou již dnes. Zbytek času do Sv. Valentýna můžete už v klidu trávit se svou láskou. Všechny parfémy jsou u Gitano cosmetics skladem, takže se nemusíte obávat, že by Vám objednaná vůně nedorazila včas.