Doporučujeme

Moderní dřevostavby překvapují svými výhodami

Dřevostavby zažily za poslední řádku let významný vývoj, současné technologie z nich udělaly jeden z nejžádanějších způsobů bydlení a může ta to celá řada faktorů. Moderní dřevostavby již nelze srovnávat se starými dřevěnými domy, které si pamatujeme s dětství, disponují vlastnostmi, které často převyšují i moderní zděné domy, čímž se staly vyhledávanou variantou mezi zájemci o bydlení v rodinném domě.

Čím jsou moderní dřevostavby typické

Kdybyste viděli moderní dřevostavbu, jen špatně by se hledali rozdíly oproti zděným domům, jelikož jsou od dřevostaveb k nerozeznání. Opticky to lze poznat zejména v interiéru, jelikož dřevostavby nemají tak tlusté obvodové zdivo a na stejné zastavěné ploše mají její uživatelé až 10-15 m2 podlahové plochy navíc. Základem moderních dřevostaveb je pevná konstrukce z dřevěných KVH hranolů.

Jelikož jde o suchý způsob výstavby, jsou dřevostavby velmi rychle postavené, například společnost HP DOMY s.r.o. dokáže postavit dřevostavby Olomouc již do 3 měsíců. Staví ovšem ve všech lokalitách a její nabídka zahrnuje dřevostavby na klíč i možnost individuální stavby na míru.

Hlavní výhody

Jednou z velkých výhod je nízká cena, se kterou souvisí i rychlost výstavby, díky tomu lze co nejdříve bydlet v domě, na který máte hypotéku. Jedná se o ekologické a úsporné domy a to díky mnoha izolačním materiálům, které zajistí minimální energetickou ztrátu.

Úspory jsou zde značné. Namísto těžkopádného domu nabídne dřevostavba příjemnější a svěží prostředí, jelikož je dřevo přírodní materiál a samotná výstavba je šetrná k životnímu prostředí. Dřevostavby mají moderní a luxusní vzhled, který je pro většinu lidí velmi žádoucí.