Doporučujeme

Kolem ženského orgasmu existuje mnoho mýtů

Orgasmus je široce považován za vrchol sexuálního vzrušení. Je to silný pocit fyzické radosti a pocitu, který zahrnuje výboj nahromaděného erotického napětí.

Celkově však o orgasmu toho není známo mnoho a v průběhu minulého století se teorie o orgasmu a jeho povaze dramaticky posunuly. Například odborníci ve zdravotnictví teprve nedávno dospěli k myšlence ženského orgasmu, přičemž mnoho lékařů ještě v 70. letech 20. století tvrdili, že je normální, že ženy orgasmus nezažijí. Teprve sexuální revoluce a následný zvýšený zájem o vibrátory a jiné sexuální hračky pro ženy přimělo odborníky ženský orgasmus lépe prozkoumat.

Co je to orgasmus?

Na přesné definici orgasmu se odborníci neshodnou. Zatímco lékaři vycházejí z fyziologických změn, které při orgasmu v těle probíhají, psychologové a odborníci v oblasti duševního zdraví použili emoční a kognitivní změny. V současné době neexistuje jediné zastřešující vysvětlení orgasmu.

Bylo identifikováno několik hormonů, které se uvolňují během orgasmu, jako je oxytocin a DHEA, které působí preventivně proti rakovině a srdečním onemocněním Oxytocin a další endorfiny uvolňované během mužského a ženského orgasmu zlepšují náladu a pomáhají bojovat s únavou.

Typy ženských orgasmů

Ženy, na rozdíl od mužů, mohou prožít tři typy orgasmů. Některé ženy je prožívají jednotlivě, jiné je kombinují.

Klitorální orgasmus

Přímá nebo nepřímá stimulace klitorisu může vést k klitorálnímu orgasmu. K vrcholu se lehce dostane každá žena prsty nebo může použít womanizér, který si u mnoha žen získal velkou oblibu.

Vaginální orgasmus

Vaginální orgasmus nemá každá žena, ale nic vám nebrání to zkoušet. Nemusíte hledat tajuplný bod G. Třením vaginálních stěn ho lze dosáhnout. Vibrátor, který bude o malinko širší přinese vytouženou rozkoš. Nebojte se experimentovat.

Cervikální orgasmus

Ženy, které mívají děložní orgasmus, o něm mluví jako ohňostroji. Pokud ho chcete dosáhnout, musíte dráždit děložní čípek, který je opravdu hluboko. Stimulace vyžaduje naprosté uvolnění. Pokud se vám ho nedaří dosáhnout, použijte venušiny kuličky k posílení pánevního dna a trénujte.