Doporučujeme

Jak na eurovíkend

Cestování po Evropě je nejlepší formou, jak poznat jiné kraje, lidi a jejich zvyky, pamětihodnosti nebo přírodu našeho kontinentu. Stále populárnější jsou eurovíkendy, které může kdokoliv absolvovat v průběhu celého roku, aniž by musel čerpat dovolenou. Pokud byste se nemohli rozhodnout, kam se podívat, využijte jednoduchého způsobu a v pohodlí svého domova navštivte webové stránky euvíkend.cz.

Najdete zde bohatou nabídku eurovíkendů, během nichž můžete poznat nejrůznější evropská města. Na eurovíkend se můžete vydat na vlastní pěst, nebo s cestovkou. Jelikož součástí zájezdů je i ubytování se snídaní, můžete si v případě výletu bez cestovní kanceláře vyhledat vhodné ubytování. Zde je k dispozici nejobsáhlejší seznam ubytovacích kapacit nejen v evropských městech, ale i v jiných částech světa. Během chvilky si můžete sami vybrat vhodný hotel nebo penzion ve městě, které chcete v rámci eurovíkendu poznat.

11692437106_0855ae517a_z

Nejdražší položkou bývá obvykle doprava. Pokud se vydáte na eurovíkend s cestovkou, můžete na dopravě ušetřit, neboť řada cestovních kanceláří využívá aktuálních slev na všechny druhy osobní dopravy. Zároveň se snaží zajišťovat co nejatraktivnější výlety do známých i méně známých destinací a především do evropských měst. Za eurovíkend, jehož součástí je ubytování se snídaní neutratíte mnohdy ani dva tisíce korun. Ovšem i v případě, že se na eurovíkend vypravíte sami, lze ušetřit a navíc si vychutnáte větší volnost při procházkách po místních pamětihodnostech.

12674772124_755da935a0_z

K nejnavštěvovanějším evropským městům patří „Věčné město“ Řím se svými antickými památkami a jedinečnou atmosférou. K dopravě můžete využít například nízkonákladovou leteckou společnost Wizz Air, u které pořídíte zpáteční letenku za méně než 2000 Kč. Mezi další oblíbené eurovíkendy patří zájezdy do Paříže, Barcelony, Londýna, ale i do celé řady dalších evropských měst, ze kterých si můžete vybírat na webových stránkách euvíkend.cz.