Doporučujeme

Co rozhoduje při výběru osušek

Luxusní osušky jsou nedílnou součástí každé koupelny. Co ale vlastně hraje roli při jejich pořizování? Je to podobné jako při výběru luxusních ručníků. Sepsali jsme ale raději vše, co si přejete vědět.

Materiál

Materiál je u osušek jednou z nejdůležitějších vlastností. Zatímco klasická bavlna je v případě luxusních osušek příjemnou volbou, do popředí zájmu se dostávají také jiné materiály, jako je přírodní bambusová osuška, nebo také ekologický len.

Hustota tkaniny

Další z atributů, který zajímá mnohé milovníky pohodlí v koupelně, je hustota tkaniny neboli gramáž výrobku. Podle ní si uděláte zejména u klasických froté osušek představu o tom, jak bude produkt ve skutečnosti vypadat. Největší gramáže v koupelně najdeme v případě předložky.

Barevné ladění

Jaké jsou barvy na osuškách? To je další z bodů, který nesmíte vynechat. Bude nový prvek do domácnosti ladit s vaší koupelnou? Nebo se chystáte pořídit solitérní kus například s potiskem? Barvy by u všech kvalitních osušek měly být stálé, pokud osuška barví, jedná se o nekvalitní výrobek.

Rozměry

Budete si přát kus, se kterým budete mít pohodlí na prosluněné pláži? Nebo hledáte středně velkou osušku, která vám udělá dobrou společnost například při návštěvě bazénu nebo wellness centra? Vybírejte si rozměry, které vám budou vyhovovat.

Prací možnosti

Je osuško možno v pračce vyprat i na více než 40 stupňů Celsia a zajistit si tak její hygienickou čistotu? Nebo se jedná o výrobek, který je možno udržovat i při nižších pracích teplotách? Je nutno osušku prát s podobnými barvami, nebo si je prodejce jist, že pouštět barvu skutečně nebude? Napoví vám etiketa výrobku.

A co sušička?

Kdo by si nepřál zažít každý den ten pocit, kdy si může osušit tělo hebkou osuškou? Kdo jednou poznal ten rozdíl, už nechce jinak. Říkají to všichni a je to skutečně tak. Ručníky a osušky, které můžete dát do sušičky, si skutečně oblíbíte.

Jaká kritéria máte při výběru vy?