Doporučujeme

Budoucnost vytápění bude ve jménu infračervených topných panelů

Líbí se vám, když se opalujete za svitu slunečních paprsků? 50 procent ze slunečního záření je tvořeno infračerveným zářením. Toto záření je zcela zdravotně nezávadné a příjemně hřeje. Sálá například i z hořícího krbu. Topidla založená na principu infračerveného záření jsou mnohem zdravější, účinnější a levnější než všechny běžné způsoby vytápění, které jsou na principu konvekčního tepla.

Zajisté to sami znáte, při vytápění je místnost nerovnoměrně vytopená, vzduch cirkuluje a víří prach. Stačí vyvětrat a teplo je pryč, navíc se teplo drží u stropu, zatímco je vám od nohou zima. S tím je ovšem konec. Infračervené topné panely začínají hromadně pronikat do domácností po celém světě a zajistí účinné teplo, které má mnoho výhod. Když je místnost vyhřívaná tímto zářením, neohřívá se vzduch, ale všechny stěny a předměty v místnosti. To vede k tomu, že teplo sálá rovnoměrně ze všech stran. Celá místnost je do několika minut vytopená, nevíří se přitom prach a navíc je pocitová teplota při tomto druhu vytápění o 2-3 stupně větší, takže nemusíte tolik topit. Když se rozhodnete vyvětrat, většina tepla v místnosti zůstane.

Jak topné panely vlastně vypadají?

Vyplatí se kupovat pouze kvalitní infračervené topné panely Heat4All, které mají nejvyšší účinnost a opírají se o kvalitní rakouskou výrobu. Tyto panely se nabízí v mnoha rozměrech a jejich vzhled vás zajistí zaujme. Když vkročíte do místnosti, ani si jich nevšimnete. Mají totiž často podobu moderního obrazu na stěně. Jen si představte, že máte na stěně obraz, který vytápí domácnost. Neuvěřitelné, ale skutečné. V koupelně jsou velmi populární infračervené topné panely v podobě zrcadla. Zrcadlo vám vytopí místnost jako nic. Ještě působivější jsou topidla v podobě moderních svítidel, vaše svítidla vám vyhřejí místnost a vy ani nezaznamenáte, že v místnosti nějaká topení jsou. Dočtěte se o těchto topidlech více u jejich prodejce na Elimstore.eu.